Araç sahiplerine bir güzel haber daha! Akaryakıtta çifte indirim

Cuma gece yarısından itibaren motorin ve benzinin litre fiyatına indirim gelmesi beklenmektedir. Peki, motorin ve benzinin litre fiyatına ne kadar indirim yapılacak? İşte tüm detaylar...

Araç sahiplerine bir güzel haber daha! Akaryakıtta çifte indirim

Koronavirüs etkisiyle uluslar arası piyasalarda Brent petrol, benzin ve motorin fiyatları düşmeye devam ediyor. Brent petrol, tarihi bir düşüşle 25-26 dolara kadar indi. Brent, bu yılın ilk günlerinde 70 doları görmüştü.

Ürün fiyatları da düşüyor. Ocak ayı başında benzinin tonu 627 dolar düzeyinde bulunuyordu. Benzin, bugün 200 dolara doğru geriliyor. Motorinin tonu, aynı tarihlerde 630 dolardı. Motorin de 300 doların altına geriledi.

Ürün fiyatlarındaki gerileme, iç piyasada pompa fiyatlarına bir ya da iki gün arayla art arda indirim olarak yansıdı ve yansımaya devam edecek. Bu çerçevede, benzin ve motorinde bu gece yeni bir indirim bekleniyor. Motorinde 19 kuruş, benzinde 16 kuruş indirim hesaplanıyor.

Salı günü benzinde 25 kuruş,  dün ise motorine 27 kuruş indirim yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.