Altından bir rekor daha geldi!

Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe yükselişle başlamasının ardından 231 lira civarında dengelendi.

Altından bir rekor daha geldi!

Dün, dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 4,94 primle 216,2 liradan tamamladı.

 Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe yükselişle başlamasının ardından saat 09.50 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 6,8 değer kazancıyla 231 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 386 lira, Cumhuriyet altını da 1.575 liradan satılıyor.

 Asya piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,36 azalışla 1.208 dolardan alıcı buluyor.

 AA Finans Analisti İslam Memiş, dolarkurundan aldığı destekle yükselen altının gram fiyatının, 225 lira üzerinde kapanışlar gerçekleştirmesi durumunda 250 lira seviyesine kadar çıkabileceğini kaydetti.

 Memiş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıklayacağı yeni ekonomi modeli ile ABD'den gelecek açıklamaların piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade ederek, İngiltere'de büyüme ve ABD'de enflasyon verilerinin de izleneceğini dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Rıza Bağrıaçık
Ali Rıza Bağrıaçık - 9 ay Önce

Yahu Sevgili Coşkun..Ben seni Milliyetçi ve yiğenim Mehmet Bağrıaçık'ın yakın koruması ve yakın arkadaşı olarak tanırdım..Eski Kominist ve Sosyalistler..Milliyetçi muhafazakarlara Faşist diye suçlarlardı..ben bu muhabbeti okurken..bana Faşist muamele wtmeyin özgür yaşamak istiyorum. İfadenden..bizim Coşkun Tayyip Başkana öfkesinden herhalde gomonist oluk sandım..ve yazıyı sonuna kadar okuyunca meseleyi anladım sayılır..Mehmet Başkanın ..Motorumu Cızdı ..ifadesine kızıyorsun ama O adam haklı..Sana güvenmiş ..bir koşu gidip bakkaldan krem alman için seni yürüyüp yorulmayasın diye kaç bin liralık motorunu sana teslim etmiş ..sen Sürücü kursu sahibi adamsın..bir elinle değil..elsiz kolsuz Cambaz gibi motor sürmen gerekmezmi ? Kaldıki madem bir elinle motor kullanamıyorsun. O zaman elli biir liranın ..bir lirasını ağzında diliyin altına yerleştirir .. kağıt elliliğide iki dudağının arasında ve alt üst dişlerinin desteğiyle tutarak gitmeyi niye akıl etmiyorsun..??? giderken mucura yakalandın..o zaman kendi canından çok motoru kurtarman gerekirdi ki ..adam sana Aferin..bak aslan gibi ..motoru kurtarmak için kendisini feda etmiş ..der ve ünün bir dünyaya yayılırdı. .Şimdi ise sen motoru cızdırmakla kalmamış..Karizmayı cızdırmışsın..benden söylemesi..Gözlerinden öper ..İyi tatiller dilerim..