Altın fiyatları ne kadar oldu! 18.10.2018

Kapalıçarşı'da gram altın ne kadardan işlem görüyor? Çeyrek altın yeniden yükselecek mi? İşte piyasalar hakkındaki güncel bilgiler ve uzman yorumları...

Altın fiyatları ne kadar oldu! 18.10.2018

Altın fiyatlarının düşmeye devam etmesi yatırımcılarını alış için harekete geçirdi. Kapalıçarşı'da dün kapanışta gram 219,65 liradan çeyrek altın ise 366,76 liradan satıldı. Yeni gününde altının durumunun nasıl olacağı merak ediliyor.
Gram altın 223 lira seviyelerinde

Altının gram fiyatı güne düşüşle başlamasının ardından 223,4 lira seviyelerinde dengelendi.
Dün, dolar kuru ve ons altındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışına göre yüzde 1,9  azalışla 223,9 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bugüne düşüşle başlamasının ardından saat 09.55  itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,22 azalışla 223,4 liradan işlem görüyor.  Kapalıçarşı'da çeyrek altın 365 lira, Cumhuriyet altını da 1.494 liradan  satılıyor. 
Asya piyasalarında negatif bir seyir izleyen altının ons fiyatı da şu  dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,11 azalışla 1.223,49 dolardan işlem  görüyor.  
AA Finans Analisti İslam Memiş, dolar varlıklarında yaşanan  gerilemenin ons altını olumlu yönde desteklemeye devam ettiğini belirterek, "Euro  Bölgesinden gelen haber akışı emtia fiyatlarında yükselişe neden oluyor. Altının  ons fiyatında 1.242 doları direnç, 1.217 doları ise destek seviyesi olarak takip  edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.
ABD Başkanı Donald Trump'ın  ABD Merkez Bankası'na (Fed) yönelik  eleştirilerine devam ettiğini ifade eden Memiş, bugün açıklanacak Fed toplantı  tutanakları ve Avrupa bölgesinde enflasyon verisinin emtia fiyatları üzerinde  etkili olacağını söyledi.
Memiş, gelişmekte olan ülkelere kıyasla Türk lirası varlıkların  pozitif ayrışmaya devam ettiğini belirterek şunları kaydetti:

"ABD-Türkiye, AB-Türkiye ilişkilerinde normalleşme sinyalleri, dış  politika tarafında olumlu açıklamalar gelmesi, finans kurum ve kuruluşların almış  olduğu tedbirler, yurt içi piyasalarda döviz kurları ve altının gram fiyatında  düşüşlerin sürmesine neden oluyor. Dolar kurunda geri çekilmeler devam ederse  gram altında düşüş 220 liraya kadar sürebilir." 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 10:01
c
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.