Veliler isyanda! Öğrenci servislerine ara tatilde tam ücret ödenecek mi?

Kasım ayındaki bir haftalık ara tatilde veliler servis ücretini bir hafta eksik ödemek istiyor. Ancak servisçiler ise buna karşı çıkıyor ve tam ücret alacaklarını ifade ediyorlar.

Veliler isyanda! Öğrenci servislerine ara tatilde tam ücret ödenecek mi?
banner150

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim dönemine başlarken yapılan düzenleme ile Kasım ayı ilk ara tatili yapılacağı duyurulmuştu. Buna göre öğrenciler 8 Kasım-22 Kasım tarihleri arasında ara tatile çıkacak.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan Kasım Ara Tatili için veliler bir hafta eksik servis parası ödemeyi bekliyor fakat servisçiler aynı kanaatte değil.

SERVİSÇİLER: TAM ÜCRET ALACAĞIZ
İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk UKOME'nin bir haftalık tatil ücretinin alınmaması konusunda bir kararı olmadığını söylerken öğrencilerden velilerlerden tam ücret alınacağını söylüyor.

Öztürk şu ifadeleri kullandı: UKOME kararında 1 haftalık ara tatilde öğrencilerden para alınmamasıyla ilgili herhangi bir madde yok. Hostes hepsi tam maaş aldığı için biz servisçiler de ücretlerini tam almak isteyecektir. UKOME kararında bu yönde bir karar çıksa bile biz ücretin tam ödenmesi yönünde talepte bulunacağız.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol gökpur
Erol gökpur - 10 ay Önce

Bir esnaf dükkanını 1 hafta kapatırsa o dükkanın kazancını adam hizmet almadan parasını alalım ne güzelmiş masrafsız para kazanmak .ha bide hostes derken daha hiç bi serviste hostes görmedik kusura bakmayın ama ben bu ücreti ödememmmm

Ahmet ozel
Ahmet ozel - 10 ay Önce

Servis ucreti ile ilgili haberiniz icin teşekkür ederim. Ancak, sadece servis şoförleri adına açıklama yapılmış gibi!
İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk beye şunlari sormak lazim;
1. Hizmet vermeden nasıl ucret talep ediyor? O zaman firincilarda ekmek cikarmadiklari halde onlarada para odeyelim?
2. Bu tatil icin para odememizi istedigine gore, yaz tatili icinde odeme talep edecek mi? Malum arac var sofor var vergi var vb...
Yari yil tatilinde de ucret talep edecek mi?
3. Bir haftalik tatil boyunca servis araclari baska hizmetler icin kullanilmayip sadece okullarda mi bekleyecek ki, tum giderleri hizmet vermeden bizlrden istiyor
4. Ne demek servis ucretleri ile ilgili karar alinirsa biz yinede ucret talep ederiz. Dağ başımı burası

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.