Your SEO optimized title page contents

Üniversite öğrencisi kendi imkanları ile kütüphane kurdu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 28 yaşındaki Esra Araz, büyükannesi ve büyükbabası'nın yoğun isteği üzerine memleketi Erzincan'ın bir ilkokuluna kütüphane, kitap, masa ve sandelye desteğinde bulundu.

Üniversite öğrencisi kendi imkanları ile kütüphane kurdu

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 28 yaşındaki Esra Araz, büyükbabası ve büyükannesinin isteği üzerine harekete geçti. Memleketi Erzincan’da bir okulun kütüphanesine kitap desteğinde bulunmak için Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişim kuran Esra Araz, yaptığı görüşmelerin ardından kent merkezinde bulunan ve kütüphanesi olmayan Fevzi Efendi İlkokulu’na bir kütüphane yaptırma kararı aldı. Araz'ın büyükbabası ve büyükannesinin desteğiyle, geçen sürede, tefrişi yapılan kütüphaneye kitap, raf ve öğrenciler için yeni masa ile sandalyeler alındı.

Üniversite öğrencisi Esra Araz, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, ile birlikte kütüphanenin açılışına katıldı. Kitap okumanın önemine değinen Araz, “Büyükannem ve büyükbabam bir okul kütüphanesine kitap desteğinde bulunmamı istedi. Onların dileği üzerine harekete geçtim. Memleketimdeki bir okula yeni bir kütüphane kazandırmaktan dolayı mutluyum" diye konuştu.

Esra Araz’a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi veren Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise Erzincan’da bu yıl hayırseverler tarafından bir çok okula kütüphane kazandırıldığını hatırlattı. Aziz Gün, eğitime destek verenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 11:05
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.