Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları yarın açıklanıyor!

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarını bekleyen öğretmen adayları için kritik gün geldi. MEB tarafından yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atamalarının sonuçları yarın belli olacak.

Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları yarın açıklanıyor!
banner150

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yapacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 8 Şubat'ta açıklanacak. Atama sonuçlarının saat kaçta ilan edileceği henüz belli değil. Sonuçlar elektronik ortamda sorgulanabilecek.

En fazla atama yapılacak bölümler ise 3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurken İngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu. 

Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.

En az atama yapılacak olan bölümler ise Büro Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Yönetimi, Denizcilik ve Gemi Makineleri, Fransızca ve Gazetecilik bölümleri olarak öne çıktı. 

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.