Milli Eğitim Bakanlığı sınav tarihini 7 Haziran 2020 olarak belirledi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı sınav tarihini 7 Haziran 2020 olarak belirledi

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim  kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders  dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı. Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün  yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru  sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika,  ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak

 MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019  yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı.

Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni  uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl  da her ay örnek soru kitapçığı yayımlayarak devam edecek.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.