MEB'de ''boş kontenjan'' depremi: Bakan Selçuk affetmedi

Milli Eğitim Bakanlığı, lise yerleştirme sonuçlarına göre 342 bin kontenjan boş kalmış. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk harekete geçti.

MEB'de ''boş kontenjan'' depremi: Bakan Selçuk affetmedi
banner150

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yaklaşık 11 aydır bu sistemi kurgulayan Muhterem Kurt, Bakanlık bürokratlarına ve Bakan Ziya Selçuk’u eleştirmişti. Yerleştirmenin algoritmanın değiştirilmesi nedeniyle yapılamadığı iddia edilmişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Bunun üzerine Bakan Ziya Selçuk harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı’nda LGS yerleştirmesiyle ilgili açıklamalar yapan Muhterem Kurt ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

Öğrencileri mağdur olmasında sorumluluğu bulunan MEB bürokratları ise görevden alındı.

Yerleştirme işlemlerinden sorumlu Muhterem Kurt’un sağ kolu olarak bilinen Ölçme Değerlendirme Genel müdürü Bayram Çetin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da görevden alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet sönmez
Adalet sönmez - 2 yıl Önce

Yüzde 53 dolu teknik lise ve yüzde 55 dolu imam hatip liselerini aynı okullarda birleştirilip boş kalan okulları anadolu liseleri yapılmalı anadolu liseleri yüzde 200 dolu ikili sistem ne ya çocuklarımız gece yarısındami gelecek eve karanlıkta çocuklarımızın başına bir şeyler gelirse sorumluluğu kim taşıyacak bilgi verin lutfen ve bir an önce eski teog sistemi ile bu seneki çocuklara hemen müdahale edin çocuklarımızın piskolojisi sıfır bu çocukların vebali sırtınızdadır meb okul açılmadan bu konuyu düzeltmelidir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.