KPSS ÖABT soru ve cevapları yayımlandı! İşte tüm detaylar

KPSS ÖABT sınavı 28 Temmuz'da gerçekleşti. Soru ve cevaplar genellikle 2 gün sonra açıklandığı için bugün büyük bir beklenti oluşmuştu. On binler "KPSS ÖABT soru ve cevapları saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap arıyordu. ÖSYM saat 16.30'da güzel haberi verdi.

KPSS ÖABT soru ve cevapları yayımlandı! İşte tüm detaylar

KPSS ÖABT 2 gün önce ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. Bugün soru ve cevaplar için heyecanlı bir bekleyiş söz konusuydu... Adaylar bu saate kadar "KPSS ÖABT soru ve cevapları saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap arıyordu.

KPSS SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

KPSS ÖABT soru ve cevapları hakkında ÖSYM biraz önce açıklama yaptı ve soru ve cevapların yayımlandığını duyurdu. Sonuçlar ise 29 Ağustos'ta ilan edilecek. İşte kurumdan yapılan açıklama:

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (2019-ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları (her test için % 10) ile Cevap Anahtarları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

"Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 30 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

2019-ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları (%10)

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.