Türkiye bulunduğu konum itibari ile sık sık deprem yaşamaktadır. Ege Denizi'nde korkutan bir deprem meydana geldi..

Bilindiği üzere ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer almaktadır.

Geçmiş dönemlerde ülkemizde pek çok yıkıcı depremler yaşandığı, gelecekte de sık sık oluşacak depremler ile karşı karşıya kalacağımız kesin bir gerçektir.

Deprem Bölgeleri Haritası'na bakıldığı zaman, yurdumuzun %92'sinin deprem bölgeleri içerisinde yer aldığı, nüfusumuzun %95'inin de deprem tehlikesi altında yaşadığı görülüyor.

Gözden kaçırmayın

Sahte oturma ve çalışma izni ile dolandırıcılık yapan yabancı uyruklu zanlı yakalandı! Sahte oturma ve çalışma izni ile dolandırıcılık yapan yabancı uyruklu zanlı yakalandı!

Bunlara ek olarak büyük sanayi merkezlerinin %98'i ve barajlarımızın da %93'ünün deprem bölgesi üzerinde yer aldığı bilinmektedir.

Türkiye'de hissettiğimiz ya da hissedemediğimiz pek çok deprem yaşanmaktadır. Bu depremlerden sonuncusu da Ege'de yaşandı. İşte Ege'de yaşanan deprem ile ilgili son dakika bilgiler.

EGE DENİZİNDE 4,5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

AFAD açıkladığı son dakika verilerine göre Ege Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının aktardığı verilere göre Ege Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı yerin 7.6 kilometre altında yaşandı.

AFAD AÇIKLADI

Ege'de yaşanan korkutucu deprem detaylarını AFAD resmi sitesinde paylaştı. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 12.28'de 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.6 kilometre olarak bildirildi. AFAD resmi sosyal medya hesabından gelişmeleri takip ettiğini duyurdu.