Şaşırtan olay! Bankanın yanlışlıkla yatırdığı 120 bin doları harcayınca hırsızlıkla suçlanıyor

ABD'de ilginç bir olay yaşandı! Bankanın hesaplarına yanlışlıkla yatırdığı 120 bin doları harcayan çift hırsızlıkla yargılanıyor.

Şaşırtan olay! Bankanın yanlışlıkla yatırdığı 120 bin doları harcayınca hırsızlıkla suçlanıyor

ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bankanın hesaplarına yanlışlıkla yatırdığı 120 bin doların tamamıma yakınını harcayan bir çift hırsızlıktan yargılanıyor.

Mahkeme kayıtlarına göre BB&T bankası, 31 Mayıs'ta bir yatırım şirketine gönderilmesi gereken parayı Robert ve Tiffany Williams çiftinin hesabına yatırdı.

Banka yanlışlığı 20 Haziran'da fark etti. Ancak bu süre içinde çift bankaya haber vermeden paranın 107 bin dolarını harcadı.

İKİ ARAÇ, BİR KARAVAN ALMIŞLAR

Çiftin bu parayla Chevrolet Traverse marka bir SUV araba, bir yarış arabası, bir karavan ve ev eşyası aldığı aldığı ve arkadaşlarına 15 bin dolar yardım yaptığı belirlendi.
Hırsızlık ve hırsızlık malı alma suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan çift, duruşmada paranın kendilerine ait olmadığını bildiklerini kabul etti.

BANKA FAİZİYLE GERİ İSTİYOR

Posta Dairesi'nde çalışıyor görünen ancak mahkemede kendini ev kadını olarak tanıtan 35 yaşındaki Tiffany Williams ile bir su dağıtım şirketinde çalışan 36 yaşındaki Robert Williams 25 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı. Yanlışlığın fark edilmesinden sonra Tiffany Williams'ın kendisini arayan banka görevlisine "Para kalmadı, faturalarımızı ödedik" dediği belirtildi.

Banka temsilcisi mahkemede, yanlışlıktan önce, dört çocuklu çiftin hesabında her zaman ortalama olarak bin dolar tutarında bir para olduğunu söyledi. Banka, çiftten paranın 107 bin doların yanı sıra bu paranın faizini de talep ediyor.

Robert Williams'ın geçmişte iki kez karşılıksız çek kesmek suçlarından gözetim ve hapis cezası aldığı belirtiliyor.

Kaynak: GÜNEŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 15:04
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.