Nefes alamayan adamın burnundan 53 yıl öncesine ait bozuk para çıktı

Rusya'da 59 yaşındaki adam, 6 yaşındayken sağ burun deliğine para sıkıştırıp korkudan annesine söyleyemedi. Yıllar sonra nefes alamama şikayetiyle doktora gidince, unutulan paranın hala aynı yerde durduğu fark edildi. Ameliyatla çıkarılan paranın dağılan Sovyetler Birliği'ne ait olduğu belirtildi.

Nefes alamayan adamın burnundan 53 yıl öncesine ait bozuk para çıktı

Rusya'da meydana gelen olayda nefes darlığı şikâyeti ile hastaneye başvuran adamın burnundan, yıkılan Sovyetler Birliği’ne ait para çıktı. Adamın parayı 6 yaşında burnuna sıkıştırdığını ancak annesine söylemediği belirtildi.

9 yaşındaki adam, sağ burun deliğine bozuk para sıkıştırdığında henüz 6 yaşındaydı. Korkusundan annesine durumu açıklamayan adam, yıllar içinde paranın varlığını da unuttu.

TARAMADA FARK EDİLDİ
Kısa bir süre önce sağ burun deliğinden nefes alamama şikayetiyle hastaneye giden adama bir tarama yapıldı. Doktorlar adamın burnunda ummadıkları bir şeyle karşılaştı. 6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para adamın burnunda durmaktaydı.

53 YL ÖNCESİNE AİT
Genel anestezi ile yapılan endoskopik ameliyat sonrası çıkarılan para, 53 yıl öncesinin Sovyet bozuk para birimi olan 1 kopik. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılışıyla birlikte bu para da tedavülden kalkmıştı.

ARTIK RAHAT NEFES ALABİLİYOR
Burundan çıkarılan paranın üzerinde artık orak ve çekiç amblemi görünmüyordu. Kulak burun boğaz uzmanı Elena Nepryakhina "Hasta Cuma günü ameliyat oldu, Pazar günü taburcu edildi. Artık burnundan tam olarak nefes alabiliyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.