Kadınlar fena trolledi!

Suudi kadınlar Haziran ayından itibaren ehliyet alıp trafiğe çıkabilecek.

Kadınlar fena trolledi!
banner150

Suudi kadınlar Haziran ayından itibaren ehliyet alıp trafiğe çıkabilecek.

Yasağın kaldırılmasından memnun olmayan bazı erkekler, sosyal medyada “araba kullanamazsın” etiketli paylaşımlar yapmaya başladı. Kadınlar ise bu gönderilere karşı, aynı etiketi kullanarak esprili bir cevap kampanyası başlattı. Pazartesi gününden bu yana 65 binden fazla “araba kullanamazsın” etiketli ancak kadınların araba kullanmasını destekleyen paylaşım yapıldı. Kadınlar bu etiketi kullanarak komik fotoğaf ve videolar paylaştı. Bazı kadınlar da bu etiketi kullanarak hayallerindeki arabaların fotoğraflarını paylaştı. Bazı kadınlar da sürücü kursu kitaplarının fotoğraflarını paylaştı.
“Araba kullanacağım”
 
Bir tweette ise “Kendilerinde kadınları ilgilendiren konulara karışma hakkı gören erkekler eziktir” denildi. Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan’da kadınlar yıllardır bu uygulamayı protesto ediyordu. Kurallara uymayı reddeden bazı kadınlar araba sürdükleri için hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak ülkede geçen yıl sonundan bu yana Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın başlattığı bir sosyal değişim rüzgarı esiyor. Geçtiğimiz ay, 35 yıl aradan sonra ilk sinema salonu açılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.