Ermenistan Azerbaycan'a saldırdı!

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başladı.

Ermenistan Azerbaycan'a saldırdı!
banner150

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan  ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda  bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük  çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

Açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand,  Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan  ordusunun yoğun bombardımanı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğu  bildirildi. Bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar gördüğü  aktarıldı.

AZERBAYCAN'DAN SALDIRILARA MİSLİYLE KARŞILIK

Ermeni güçlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlattı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusu komutanlığının sivil halkın güvenliğini sağlamak için tüm cephe boyunca bir karşı saldırı başlatmaya karar verdiği bildirildi.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den açıklamalarda bulunurak, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettik. Ermenistan işgal ettiği topraklarımıza yasa dışı şekilde yerleşmeye çalışıyor." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: AA /DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.