Erdoğan, Barzani'yi uyardı: Referandumdan vazgeç!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barzani'yi uyararak, ''Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Barzani'yi uyardı: Referandumdan vazgeç!
banner150

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel kurulunda yaptığı konuşmada Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) bağımsızlık referandumuyla ilgili konuştu. 

IKBY yönetimine çağrıda bulunan Erdoğan 'Irak'ın da toprak bütünlüğü temelinde varılacak uzlaşmalara ve ortak gelecek inşa etme ideallerini hayata geçirmeye ihtiyacı vardır. Bağımsızlık talepleri gibi bölgede yeni krizler, çatışmalar ortaya çıkartabilecek adımlardan uzak durulması gerekiyor.' dedi. 

'ELLERİNDEKİ İMKANLAR DA ELDEN GİDEBİLİR'
Buradan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni bu doğrultuda başlattığı girişimden vazgeçmeye davet ediyoruz. Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir. Yeni çatışmaların fitilini ateşlemek yerine hep birlikte bölgede huzuru, barışı, güvenliği, istikrarı tesis için çalışmalıyız.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.