Dünyayı korkutan gelişme: Şimdi de hantavirüs çıktı!

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde patlak veren corona virüsünde bilanço giderek artarken bir virüs daha ortaya çıktı. Yunnan eyaletinde otobüsle seyahat eden bir kişinin hantavirüs nedeniyle öldüğü belirlendi.

Dünyayı korkutan gelişme: Şimdi de hantavirüs çıktı!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı alarma geçiren koronavirüsün ardından bir salgın daha ortaya çıktı Çin'in Yunnan eyaletinden Shandong'a otobüsle seyahat eden bir kişinin 

Çin basınından edinilen bilgilere göre, Yunnan'dan Shandong'a otobüsle seyahati sırasında hayatını kaybeden bir kişiye yapılan teslerde hantavirüs tespit edildi. Otobüste seyahat eden diğer 32 yolcunun da hantavirüs nedeniyle karantinaya alındığı öğrenildi.

HANTAVİRÜS NEDİR?
Kemirgenlerin ısırmasıyla insanlara bulaşan hantavirüs, korona virüse benzer şekilde yüksek ateş, baş ağrısı, ve vücutta aşırı halsizlik ve ağrı gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. İnsandan insana bulaşmayan virüs, insanlara kemirgenlerin dışkı, idrar, veya yuvalama malzemelerine dokunduktan sonra, gözlerine, burnuna veya ağzına dokunursa enfekte olabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.