Agresif horoz, yumurta toplamak isteyen yaşlı kadını öldürürdü

76 yaşındaki bir Avustralyalı kadın yakın zamanda, yumurta topladığında kendisine verilen bir horozun saldırısında öldü. Olay Avustralya'nın güneyindeki bir çiftlikte meydana geldi.

Agresif horoz, yumurta toplamak isteyen yaşlı kadını öldürürdü
banner150

Avusturalya'da yaşlı bir kadın kümeste yumurta toplarken bir horozun saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Kazanın ardından, görünüşe göre zararsız evcil hayvanların tehlikelerini araştıran Adelaide Üniversitesi'nden Profesör Roger Byard, yaşlılara evcil hayvanlara karşı daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. Byard , Reklamveren’e  Avustralya’nın görünüşte yılan, köpek balığı ve timsah gibi hayvanların tehlikelerine dikkat ettiğini, ancak görünüşte masum hayvanların tehlikelerini gözetlemediğini söylemektedir.

Byard, en masum evcil hayvanların bile yaşlılar için riskli olabileceğini söylüyor. Örneğin, kediler, yaşlılar için evde sık görülen bir açma tehlikesidir. Kolayca düşünemeyecekleri bir şey. Kediler ayak bileklerine ve bacaklara sürtünmeyi sever, insanların arkasına oturmayı sever ve bu nedenle sık sık yaralanmalara yol açıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.