3 yıl aradan sonra yine Türkiye'ye geliyor!

İzmir Limanı'na geçmişte en fazla uğrak yapan kruvaziyer şirketlerinden Costa ile gemilerin yeniden sefere başlaması için iş birliği kararı alındı.

3 yıl aradan sonra yine Türkiye'ye geliyor!
banner150

Kruvaziyerlerin Doğu Akdeniz ve Ege rotaları üzerinde yer  alan İzmir Limanı, 2017'de bu limana seferlerini durduran Costa Crociere ile  yeniden anlaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentin  kruvaziyer turizmde eski günlerine dönmesi için yürütülen çalışma kapsamında  Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu  Üyesi Oğuz Özkardeş, merkezi İtalya’nın Cenova kentinde yer alan Costa Crociere  firması yetkilileriyle görüşme yaptı. Görüşme sonucunda şirkete ait gemilerin İzmir’e düzenli olarak sefer  yapması için uzun süreli iş birliği kararı alındı. Anlaşmayla Mayıs 2017'den bu yana İzmir'e uğramayan Costa gemilerinin  Aralık 2020'den itibaren İzmir Limanı’na demirlemeye başlayacağı belirtildi. Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Belediye Başkanı Tunç  Soyer, kruvaziyer turizminde canlanma ile 2023'ten itibaren İzmir’e bir milyona  yakın ek turistin gelmesinin hedeflendiğini vurguladı. İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener de bir yılı aşkın süredir  yürüttükleri çalışmaların olumlu neticelenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını,  İzmir ekonomisinin gelişmesi için limanın canlanmasının büyük önem taşıdığını bildirdi.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.