Galatasaray Başkan Burak Elmas ile gerçekleştirilen son toplantıda Fatih Terim’in istifasının hemen ardından Domenec Torrent ismi gündeme geldi. Elmas’ın kendisine telefonla ulaştığı Pep Guardiola’dan eski yardımcısı Domenec Torrent hakkında bilgiler toplanmaya başlandı.

Domenec Torrent Kimdir?
1962 yılında dünyaya gelen Torrent, 60 yaşındadır. Katalan kulüpleri Unio Esportiva Olot ve Guixols'ta Futbol oynadıktan sonra 27 yaşında teknik direktörlüğe başlayan Torrent; CF Palafrugell, Palamos CF ve Girona FC kulüplerini çalıştırdı.

Barcelona'nın 2008-2012 yılları arasındaki 13 kupalı o muhteşem döneminde de Guardiola'nın yardımcılığını gerçekleştiren Torrent; Bayern Münih ve Manchester City zamanlarında da teknik kadronun önemli isimleri arasında yer aldı.

2018 yılında Guardiola'nın ekibinden ayrıldı ve Manchester City'nin sahibi City Group'un bünyesinde yer alan ABD takımı New York City'nin başına geçti. Burada bir sezonun ardından yeni bir takım çalıştırmadı.

Temmuz 2020'de bu kez şansını Brezilya ekibi Flamengo'da denedi. Ancak burada da umduğunu bulamayan Torrent 4 ay sonunda görevi bıraktı.

2020 yılının Temmuz ayından bu yana görev almayan Torrent, Pep Guardiola'nın izinden giderek onunla beraber 521 maçta görev aldı. 2007'de Guardiola'nın ekibine katılmadan önce ve 2018'de ayrıldıktan sonra teknik direktörlük görevlerinde bulundu. Ayrıca toplamda 86 maçta takım yönetti. Maçlarda 44 galibiyet, 29 mağlubiyet elde etti.

Torrent, teknik direktör olarak çıktığı maçlarda 1,76 puan ortalaması yakaladı. UEFA Pro Lisans sahibi olan Torrent 4-2-3-1 oyun sistemini tercih etti.