Son seçim anketi sonuçları arazide de AK Parti oylarının günden güne düşüşte olduğu ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinden de Erdoğan'a kötü haber geldi...

Son seçim anketi sonuçları AK Parti’de işlerin kötüye gittiğini ortaya koyarken yansımaları da arazide gözlemleniyor.

AK Parti’nin oy oranları seçim anketi sonucu ile ölçülürken Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a memleketi Rize Güneysu’dan da kötü haberler geliyor.

Arapça yazılı tişört tepki çekti! Şirketten gelen açıklama sosyal medyayı ikiye böldü Arapça yazılı tişört tepki çekti! Şirketten gelen açıklama sosyal medyayı ikiye böldü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, AK Parti oylarının istikrarlı bir şekilde eridiğini belirterek, “Erdoğan, Türkiye’yi unutmuş durumda. Memleketi Güneysu’da bile CHP’ye katılım var.” dedi.

Oğuz Kaan Salıcı, “Hemşehrileri Erdoğan'a küskün. Cumhurbaşkanı kendi memleketi de dahil, Türkiye'yi unuttu. Sokakta başka bir Türkiye var. AKP, çok hızlı bir şekilde eriyor” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN MEMLEKETİ HİÇ MEMNUN DEĞİL

Sözcü'den Başak Kaya'ya konuşan CHP Oğuz Kaan Salıcı, şöyle konuştu:

“Doğu masası kurduk. Cizre, Şırnak, Hakkari, Van'da yaptığımız çalışmalardan Erdoğan rahatsızlığını dile getirdi. O günlerde çok sayıda kişi partimize katıldı. Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde o kucaklaşmayı görüyoruz. Şimdi Karadeniz masasını kurduk. Erdoğan daha çok rahatsız olacak. Çünkü Rize'de 700'ün üzerinde arkadaşımız partiye katıldı. Erdoğan'ın memleketi Rize, AKP'ye yoğun oy verdi ama demek ki karşılığını alamadılar, CHP'ye katılıyorlar. Bu sefer CHP'ye en az bir milletvekili verecekler. Hep iktidara oy verdiler ama geldikleri noktadan hiç memnun değiller.”

KESİNLİKLE OY VERMEM DİYORLAR, SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR

“Ekmek kuyruklarını CHP yapıyor dediler. 20 yıllık yönetimlerini unutup faturayı CHP'ye keserlerse ilk sandıkta karneyi alır oturursunuz. Saray'da yaşıyor, vatandaş ne yiyor ne içiyor haberi yok. ‘AKP'ye oy vermeseydim elim kırılsaydı' diyen çok… Militanca AKP'yi savunanlar artık savunamaz duruma geldi. AKP temsilcileri sokağa çıkamıyor, kendilerine yakın sivil toplum örgütlerine gidiyorlar. Yağ kuyruklarına gitsinler görelim. Kendilerine ayrılan kürsüler dışında hiçbir yerde konuşamaz hale geldiler. Vatandaşın birinci önceliği ekonomi. Millet ittifakı kutuplaşmayı ortadan kaldırıyor. Yüzde 55 vatandaş kesinlikle Erdoğan'a oy vermem diyor. İttifakın sınırları daha geniş.”