CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM'de gerçekleştirdiği konuşmasında gündeme ve seçim bölgesi Kahramanmaraş’a dair flaş açıklamalarda bulundu.

Öztunç şunları söyledi:

 “Bir Arsan kavşağımız var Kahramanmaraş merkezde. Neredeyse iki yıldır Arsan Kavşağı'nı bitiremediniz ya. Bir kavşak; altı üstü bir kavşak. Kahramanmaraşlı isyanda. 2 yıldır bir kavşağı bitiremeyen bir iktidar olur mu? Var, adı "AK Parti Hükümeti."

“AKSU ÇAYI TEMİZLENSİN”

“Başka? Aksu Çayı... Kir akıyor, kir akıyor arkadaşlar. Kimyasal ürünler var içerisinde, merdiven altı fabrikaların atıkları bu nehre akıyor, çaya akıyor. Oradan insanlar kötü koku alıyorlar. Çok büyük sıkıntı var Aksu Çayı'nda. "Temizlensin." diyoruz. Yıllardır söylüyoruz, yine dilimizde tüy bitti, umurunuza değil Kahramanmaraş'taki Aksu Çayı.”

“BU KADAR BECERİKSİZ BELEDİYE OLUR MU?”

 “Bir terminal binası yapılıyor Kahramanmaraş merkezde. Bir buçuk yıl oldu; bir buçuk yıldır bir terminal binasının tadilatını yapamadı. baştan sona yapmıyor, tadilatını bitiremedi. Bu kadar beceriksiz bir belediye olur mu? Bu kadar beceriksiz bir belediye anlayışı olur mu? Köy yolları zaten perişan; Ilıca yolu yapılacak diye söz verdiler; he babam he!”

“HER SEÇİMDE STAT SÖZÜ…”

Her seçim dönemi geliyorlar Kahramanmaraş'a, stat sözü veriyorlar, her seçim dönemi "Stat yapacağız, stat yapacağız." Tövbe! Seçim bitiyor, stat da yok, bir şey de yok; şimdi "Temel atacağız." diyorlar, göreceğiz bakalım.

 “Değerli arkadaşlar, seçim bölgem Kahramanmaraş'a hizmet gitmiyor; Kahramanmaraşlı, AK PARTİ'ye çok oy verdiği için AK PARTİ Kahramanmaraş'ı çantada keklik görüyor idi ama bu saatten sonra Kahramanmaraş'ta görecekler başlarına ne gelecek, ne oy alacaklarını görecekler. “