Ekonomide yaşanan gelişmeler Türk siyasetini de hareketlendirdi.

AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın karşısında yer alan Millet İttifakı, erken seçim için hükümeti baskı altına aldı.

Hükümetin erken seçime sıcak bakmamasına rağmen muhalefet partileri, mitingler düzenlemeye başladı. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Denizli mitingi ve muhteşem kalabalık halkın muhalefet partilerine yaklaşımını gözler önüne serdi.

Bu kapsamda AK Partinin kalesi konumunda olan Kahramanmaraş'a alınan bilgiye göre; 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir başarı göstererek İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Adana gibi Büyükşehir Belediyelerini kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, 3 Genel başkan Yardımcısı ve 50 den fazla Milletvekili ile Kahramanmaraş'a çıkarma yapacakları öğrenildi.

50 MİLLETVEKİLİ GELİYOR
CHP Genel başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç şunları söyledi; ''Biz Kahramanmaraş'a çok büyük önem veriyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun direktifleriyle 50 den fazla Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte ay sonunda Kahramanmaraş'ta olacağız. Bu şehir benim şehrim, şehrim insanlarının dertlerini, sıkıntılarını yerinde dinlemek ve çözüm üretmek adına büyük bir heyetle, esnafın, çiftçinin, memurun, emeklinin, işçinin, gençlerin, sorunlarını birebir dinlemek için geleceğiz. Genel Başkan Yardımcımız Bülent Kuşoğlu koordinatörlüğünde Kahramanmaraş'ın sokaklarında, çarşısında, pazarında halkla birlikte olacağız.''

BUGÜNE KADAR BU ŞEHRE BÖYLE KALABALIK BİR HEYET GELMEDİ

CHP'nin Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel başkan Yardımcısı olan Atom Karınca lakaplı Ali Öztunç'un, 50 Milletvekilinden fazla bir heyetle Kahramanmaraş'a gelecek olması kamuoyunda da ayrı bir heyacan yarattı. CHP'nin kalabalık bir heyetle gelecek olmasını öğrenen bir çok vatandaş haber sitemize mesajlar atarak, ''Bu şehre bu güne kadar böyle bir kalabalık heyet gelmedi. Bu ilk defa oluyor. Dertlerimizi anlatma fırsatı bulacağız. Bizler misafirperver insanlarız. Ayagımıza kadar gelip bizim sorunlarımızı dinleyecek yetkililer baştacımızdır.'' yazdıkları görüldü.

CHP'nin heyeti ilimizden ayrıldıktan sonra, Kahramanmaraş'ta halkın sorunlarını, isteklerini, rapor halinde Genel başkana sunacakları öğrenildi.