Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden Ruh Sağlığı Konferansı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile ailelere yönelik ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden Ruh Sağlığı Konferansı
banner150

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Engelliler Şube Müdürvekili İbrahim Altun ile vatandaşlar katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Altunören, gençlerin ergenlik döneminde ebeveynlerin çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade ederek, ailelerin çocuklarla ve gençlerle arkadaş gibi davranmaları gerektiğini söyledi.

Alkol, madde ve sigara bağımlılığı gbi zararlı alışkanlıkların yanı sıra çağımızın yeni bir tehlikesi olan internet bağımlılığının da diğer kötü alışkanlıklar gibi zararlı olduğuna işaret eden Altunören, ebeveynlerin nasihat etmek yerine davranışlarla örnek olmalarının daha önemli ve doğru bir adım olduğunu söyledi.

Katılımcılardan gelen soruları da cevaplayan Altunören ergenlik dönemlerinde çocuklara kızmak, nasihat etmek yerine ebeveynlerin kendi yaşantılarıyla örnek olmalarının daha doğru olduğunu söyledi.

Programın sonunda AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Altunören’e bir buket çiçek takdim ederek verdiği konferanstan dolayı teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.