Olay, saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi’nde bulunan bir restoranda gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Dilara Y. (28) eski nişanlısı Oktay D. (29) tarafından yemek yedikleri restoranda tabanca ile ateş açılarak öldürüldü.

Birkaç gündür iş nedeniyle şehir dışında olan Avukat Dilara Y. evine geldiği sırada eski nişanlısının evde olduğunu fark etti. Eski nişanlısı Oktay D. tarafından kendi evinde darp edildikten sonra silah zoruyla Tuzla’da bulunan restorana getirildi. İkili burada bir süre konuştuktan sonra Dilara Y. restoranda bulunan vatandaşlardan yardım istedi.cinayet1-1

Vatandaşların olayı bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini gören katil Oktay D. belinde bulunan tabancayı çıkararak Avukat Dilara Y.’a 5 el ateş etti. Avukat Dilara Y. başına, boynuna ve göğüsüne isabet eden kurşunlar ile olay yerinde hayatını kaybetti. Katil Oktay D. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarından sonra Dilara Y.’ın cenazesi Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

10 GÜN BOYUNCA EVDE DİLARA’YI BEKLEDİ

Katil Oktay D., duruşmaları nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Avukat Dilara Y.’ın Tuzla’da bulunan evinde 10 gün boyunca gelmesini bekledi. İddiaya göre, katil Oktay D., Avukat Dilara Y. eve geldiğinde silah zoruyla Dilara Y.’ı alıkoyarak darp etti. Oktay D., daha önceden hazırladığı senetleri Dilara Y.’ın imzalamasını ve Dilara Y.’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

CİNAYET POLİS MERKEZİNİN YANINDA BULUNAN RESTORANDA İŞLENDİ

Katil zanlısı Oktay D. tarafından zorla alıkonularak polis merkezinin yanında bulunan restorana getirilen Avukat Dilara Y. burada bir süre katil Oktay D. ile oturdu. Çevredekilerin iddiasına göre, Dilara Y. lavoboya giderken dahi katil Oktay D., Dilara Y.’ın yanından ayrılmadı. İkili restoranda bir süre konuştuktan sonra, olay yerine gelen polis ekiplerini gören Oktay D. panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Y.’a 5 el ateş eden Oktay D. olay yerinde polis ekipleri tarafından yakalandı. Dilara Y. olay yerinde vücuduna aldığı kurşunlar ile hayatını kaybetti.

GÖNDERDİĞİ MESAJLAR KAN DONDURDUcinayet-1

Oktay D.’in, Avukat Dilara Y.’a sosyal medya üzerinden attığı mesajlar kan dondurdu. Oktay D.’in, Dilara Y.’a attığı mesajlarda Dilara Y.’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine "Çok zamanın yok bu hayatta" diyerek tehdit ettiği görüldü.

Mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Dilara Y., "Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim" dediği görüldü.

KADINA ŞİDDETE KARŞI SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞcinayet2

Avukat Dilara Y.’ın kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Dilara Y., 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.