Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırılarda 11. güne girilirken, gelişmeleri yakından takip eden 24 TV ekibi yayın sırasında bombalamaya şahit oldu. Muhabir Adem Hançer ve Şef Kameraman Uğur Tüney ölümden döndü. O anlar anbean kameralara yansıdı.

Medyaradar’ın haberine göre, Ukrayna İrpin'de Türk gazetecilerin çekim yaptığı yer bombalandı. 24 TV Muhabiri Adem Hançer ve 24 TV Şef Kameraman Uğur Tüney, Ukrayna'daki kuşatma altındaki bölgeden canlı yayın yaptıkları sırada bombalamaya şahit oldu. O anlar anbean kayıt altına alındı.

Milli Piyango oyunlarının devredildiğini ve iki yıldır denetlenmediğini biliyor muydunuz? Milli Piyango oyunlarının devredildiğini ve iki yıldır denetlenmediğini biliyor muydunuz?

“10-12 METRE YAKINIMIZA DÜŞTÜ”

Bombalamanın ardından tekrardan kanala bağlanan ekipten Adem Hançer, yaşananları şöyle aktardı:

“Biz kameraman arkadaşım Uğur’la birlikte İrpin bölgesine geldik. Burası sivil tahliyelerin yaşandığı, Rusların en yakın olduğu bölge… Buraya geldiğimizde sivil tahliyeler devam ediyordu… Sonrasında ise o tahliyeleri biraz daha yakından görüntülemek için sivillerin bulunduğu noktaya geldik. Ancak bu sırada yaklaşık 10-12 metre yakınımıza roket düştü. Ardından ikinci, üçüncü roket peşpeşe düştü. Biz artık yerlerde sürünerek bölgeden ayrılmaya çalıştık.”

İşte bombalamanın yaşandığı o anlar…

24-tv-ekibi-ukraynada-bombalarin-altinda-kaldi-424-tv-ekibi-ukraynada-bombalarin-altinda-kaldi-524-tv-ekibi-ukraynada-bombalarin-altinda-kaldi-124-tv-ekibi-ukraynada-bombalarin-altinda-kaldi-324-tv-ekibi-ukraynada-bombalarin-altinda-kaldi-