Şoke eden olay! Araba kiralarken imzaladığı senet başına dert oldu

Kayseri'de Yusuf Karadöl adlı şahsın kiraladığı araç yüzünden başına gelmeyen kalmadı. Sahte senet verip imzasını taklit ederek borca soktular. Karadöl; "Zanlılar tutuklu ama başlatılan 45 bin TL’lik icrayı durduramıyoruz" dedi.

Şoke eden olay! Araba kiralarken imzaladığı senet başına dert oldu
banner150

2017 yılında sözleşmeye imza atarak özel bir araç kiralama şirketinden araç kiraladığını ve 7 gün sonra aracı teslim ettiğini anlatan Yusuf Karadöl, ''Ödemeyi nakit alıyorlardı ve ben ödemeyi yaparak imza attım. Aracı bir hafta sonra teslim ettikten sonra imzaladığım senedi istedim ve bana bir senet teslim ettiler. Araçta bir sıkıntı olmadığı, trafik cezası olmadığı için senedi yırttım ve attım. Meğerse bana verdikleri senet sahte imiş ve benim imzamı taklit etmişler'' diye konuştu.

Asıl senedin saklandığını ve aradan zaman geçtikten sonra üzerine 45 bin TL yazılarak icra takibine verildiğini söyleyen Yusuf Karadöl, ''Suç duyurusunda bulunduk fakat icrayı durduramıyoruz. Türkiye genelinde Mustafa S., Yücel S. ve Yunus S.’nin bu yolla 600 kişiyi dolandırdıklarını öğrendik. Bu şahıslar şu anda cezaevinde ancak işlemlerini Konya Barosuna kayıtlı bir avukat yürütüyor. Bu sıkıntımıza bir çare bulunmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Yusuf Karadöl, açılan bir çok dava olduğunu ve mağdurların davayı kazansalar dahi icrayı durduramadıklarını belirterek, yetkililerden yardım talep etti.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.