Önce uyutup sonra soyuyor!

Birçok şehirde ilaçlı hurma, kayısı, ceviz, fındık ve çekirdek ikram ederek uyuttuğu kişileri soyan hırsız Mersin'de enselendi.

Önce uyutup sonra soyuyor!

10 kentte ilaçlı hurma, kayısı, ceviz, fındık ve çekirdek ikram ederek uyuttuğu 16 kişinin paralarını çalan C.D. Mersin’de yakalandı. Kocaeli Gebze’de 5 Eylül’de C.D. yanına gittiği A.A. ile sohbete başladı.

C.D. sonra birlikte bir kafeye oturduğu A.A.’ya ilaçlı kuru yemiş ikram etti. C.D. kafede uyuyakalan A.A’nın üzerindeki 3 bin 500 lirayı alarak kaçtı. A.A. kendine gelince polise başvurdu.  

Kamera kayıtlarını izleyen polis, C.D.’nin peşine düştü. C.D’nin Gebze’nin yanısıra İstanbul’da 5, İzmir’de 3, Adana, Aydın, Malatya, Antalya, Sakarya, Çankırı ve Bursa’da 1’er kişi olmak üzere kayısı, hurma, ceviz, fındık ve çekirdek gibi ilaçlı kuru yemiş ikram ederek uyuttuğu 16 kişiyi soyduğu tespit edildi. 
Polis, Mersin Mezitli’le bağlı Sarılar köyünde olduğunu belirlediği C.D.’yi yakaladı.

C.D. hakkında dolandırıcılık, yankesicilik, hırsızlık, yağma suçlarından 22 adet yakalama kararı, 22 yıl hapis cezası ve 44 bin 500 TL adli para cezası bulunduğu anlaşıldı. Soyguncu tutuklandı.

DHA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER