Mersin'de Ürdünlü çocuğa ırkçı saldırı

Mersin'de aynı mahallede yaşayan iki ailenin çocukları arasında yaşanan kavgada bir çocuk annesinin yanında bir şahıs tarafından tokatlanıyor. Olay sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Alınan bilgi ve iddialara göre, iki çocuk arasında tartışma çıktı. Tartışma sonrası iki aile arasında tartışmaya ilişkin diyalog yaşanırken, ailelerin bulunduğu yere gelen bir şahıs, küçük yaşlardaki çocuğa acımasızca tokat attı. Tokat sonrası sersemleyen küçük çocuk yere yığıldı.

Çocuk aldığı şiddetli darbe sonrası yere serilirken, saldırgan daha sonra çocuğun annesine bağırdı, hakaret etti ve fiili müdahalede bulundu.

Saldırı görüntülerinin sosyal medyaya yansıması sonucu kullanıcılar, "Bu şiddetteki bir tokat çocuğu öldürebilirdi" şeklinde tepki göstererek, Ürdünlü aileye yapılan ırkçı saldırıyı kınadı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise "saldırıya uğrayan kadın Müslüman, tesettürlü ve mazlum olunca kadın olmuyor maalesef" şeklinde paylaşımlarda bulunarak sözde kadın savunucularının çifte standardına işaret etti.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI
Yaşanan ırkçı saldırı sonrası saldırganın gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin devam ettiği iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.