Malatya'da deprem meydana geldi! Depremin şiddeti 4.1 olarak belirlendi

Denizli'deki depremin ardından Malatya'da da deprem meydana geldi. Merkezüstü Arguvan olan depremin büyüklüğünün 4.1 olduğu açıklandı. Deprem büyük paniğe neden oldu. Depremin hasara yol açıp açmadığıyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Malatya'da deprem meydana geldi! Depremin şiddeti 4.1 olarak belirlendi

Merkez üssü Malatya Arguvan olan 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, 08.51'de gerçekleşen depremin derinliğinin 7 kilometre olduğunu duyurdu. Sarsıntının, yerin 6,99 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi. 

"OLUMSUZ BİR DURUM OLMADI"

Malatya'nın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, saat 08.51'de meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını bildirdi.

Kızıldaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede sabah saatlerinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini anımsattı.

Depremi ve artçı sarsıntıları hissettiklerini dile getiren Kızıldaş, "Şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Olumsuz bir durum olsaydı çoktan haberimiz olurdu. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bizler de köylerimizi gezip durumu kontrol ediyoruz." dedi.

Öte yandan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ilçede gece saatlerinden itibaren 1,1 ila 3,9 arasında 8 yer sarsıntısı yaşandı.

PANİKLE VATANDAŞLAR DIŞARI ÇIKTI

Malatya'nın Arguvan ilçesinde art arda yaşanan depremler korkuya neden oldu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremlerde vatandaşlar panikle kendilerini sokağa attı. 

Malatya'nın Arguvan ilçesi bu sabah art arda meydana gelen depremlerle sallandı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığının tespitlerine göre, ilk sarsıntı Arguvan ilçesinde saat 05.44'te 1.4 büyüklüğünde oldu. Sonrasında ise ilçede kısa aralıklarla 1 ile 3 büyüklükleri arasında 18 artçı sarsıntı daha hissedildi.

Saat 08.25'te ise Arguvan ile Hekimhan ilçesi sınırında büyüklüğü 3.1 olan bir deprem daha meydana geldi. Sonrasında ise merkez üssü Arguvan'ın Hakverdi Mahallesi olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremin derinliği ise 6.99 kilometre olarak ölçüldü.

Depremler sonrası vatandaşlar evlerini terk ederken, okullarda da öğrenciler dışarı çıkartıldı. Paniğe neden olan depremlerde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.