Mahalleliyi ağlatan manzara!

Adana'da yolda emzirdiği iki yavrusu otomobilin çarpması sonucu telef olan köpeğin, kazanın ardından yaşadığı çaresizlik kameralara yansıdı.

Mahalleliyi ağlatan manzara!

Adana  Seyhan ilçesine bağlı Akkapı Mahallesi'nde sokak köpeğinin iki yavrusu  otomobilin çarpması sonucu telef oldu.

Kamera kayıtlatında, yolda iki yavrusunu emzirdiği sırada caddeye  dönüş yapan aracı fark eden anne köpeğin kaçması, o sırada yavrularının aracın  altında kalması yer aldı.

Uzun süre yavrularının başında bekleyen köpeğin çaresizliği kameralara  yansıdı.

Çevredekiler tarafından hayvanların kaldırılmasının ardından anne  köpeğin inleyerek sokak sokak gezmesi mahalle sakinlerini hüzünlendirdi.

ANNE KÖPEĞİN DAVRANIŞI VATANDAŞLARI DUYGULANDIRDI

Mahalle sakinlerinden Okan Görgeç , güvenlik kamerası görüntülerinden  araç sürücüsünün bölgedeki bir okulda görevli kadın öğretmen olduğunu  belirlediklerini, kendisiyle yaptıkları görüşmede, kazanın ardından anne köpekten korktuğu için yavru köpekler için bir şey yapamadığını söylediğini aktardı.

Görgeç, gün boyunca mahalleli olarak anne köpeğin iniltilerine şahit  olduklarını ve bu durumun kendilerini hüzünlendirdiğini dile getirerek  "Çocuklarımız çok ağladı. Bizler de onların bu durumu karşısında ağladık. Köpeğin  üç yavrusu vardı. İkisi öldü, diğeri de olaydan önce bir kişi tarafından  sahiplenilmişti. Kimin aldığını bilmiyoruz. En azından o yavru köpeği  bulabilirsek anne köpek o yavrusuyla avunur. Şimdi o köpeği bulmaya çalışıyoruz."  diye konuştu.

Nezihe Görgeç, kızının yavru köpeklerle yakından ilgilendiğini  aktararak "Çocuğum bu olay nedeniyle hiçbir şey yemedi ve içmedi. Hepimiz o yavru  köpekleri sahiplenmiştik." dedi.

Çiftin kızı 12 yaşındaki Kübra Görgeç de gözyaşı içinde köpeklerin  doğduğu ilk günü hatırladığını dile getirerek, "Onları çok sevmiştim. Onları  besliyordum. Bu yüzden onları kaybedince çok üzüldüm." ifadesini kullandı.

Ümit Tanlak ise çok üzüldüklerini, anne köpeğin hüznünü tüm mahalle  olarak hissettiklerini kaydetti.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.