Kadının kadına yaptığı olay şaşırttı! Otobüs şoförleri isyan etti

Antalya’da geçen cumartesi günü darp edilen Erkan Güner ve kendisi gibi halk otobüs şoförü olan eşi Elçin Güner’in de olduğu otobüs şoförleri, yolcular tarafından uğradıkları saldırılara "Dur" demek için toplandı. Bir kadın yolcu tarafından darp edildiğini söyleyen şoför Elçin Güner, "Ben bir anneyim, bunları hak etmiyorum. Gece vakti kadınlar tacize uğramasın diye elimden geleni yaparken beni darp edenin bir kadın olması çok üzücü" diye belirtti.

Kadının kadına yaptığı olay şaşırttı! Otobüs şoförleri isyan etti
banner150

Antalya’da geçen cumartesi özel halk otobüsü şoförü Erkan Güner (45), duraktan yolcu aldığı sırada ismi öğrenilemeyen yabancı uyruklu bir kadın, okul çağındaki çocuğuyla birlikte otobüse binip bir kere kart basarak içeri yöneldi. Bu sırada şoför Erkan Güner, kadına "Hanımefendi kızınız için de kart basmalısınız" uyarısında bulundu. Bir müddet sonra Rus kadının eşi olduğu iddia edilen S.C., otobüsün önüne aracıyla kırarak yolcuların gözü önünde Erkan Güner’i darp etti. Çıkan arbedede Erkan Güner’in burnu kırıldı.

Dün gece saatlerinde ise 20 halk otobüs şoförü, darp edilen meslektaşları Erkan Güner ve otobüs esnafına yapılan şiddete "Dur" demek için toplandı. Şoförlerin arasında Erkan Güner ile kendisi gibi halk otobüs şoförü olan eşi Elçin Güner de vardı.

'YASAL PRODESÜR SÜRÜYOR'

Yolcuların gözü önünde saldırıya uğrayan Erkan Güner, "Burnumu desteklemek için birtakım şeyler takıldı. Yaklaşık 10 gün rapor verildi. Fazlasıyla ağrılarım var. Birtakım rahatsızlıklarım oluştu. Ağrı kesicilerle hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Adli vaka olduğu için yasal prosedür sürüyor. Kadından ve eşi olduğu iddia edilen kişiden davacıyım" dedi.

'SONUNA KADAR GİDECEĞİZ'

Antalya’da yaklaşık 2 bine yakın halk otobüs şoförü olduğunu vurgulayan Erkan Güner, her gün bu tarz olayları yaşayan mesai arkadaşlarının olduğuna dikkat çekti.

Vatandaşlara, "Lütfen araca binerken o şoför koltuğunda oturan kişiyi ağabeyiniz, ablanız, eşiniz olarak görün ve ona göre davranın" uyarısında bulunan Erkan Güner "Sonuna kadar gideceğiz. Hukuksal boyutta neresi nereye varırsa gideceğiz. Akşama kadar hizmet veriyorsun. Bu şeyleri görünce ‘Hizmetin karşılığı bu mu?’ diye kendi kendine soruyorsun. Sonuçta bizler de insanız" diye konuştu. 

'BUNU YAPAN BİR KADIN'

2 hafta önce bir kadın yolcu tarafından darp edildiğini söyleyen Erkan Güner’in kendisi gibi halk otobüs şoförü olan eşi Elçin Güner olayı şu şekilde anlattı: 

"2 hafta durakta yolcuları aldığım sırada bir kadın bana beklememi, annesinin şu anda kart doldurduğunu söyledi. Bu taksi değil, bu kişinin özel aracı değil. Bekleyemeyeceğimi, rötara girdiğimi ve bu aracın bir halk otobüsü olduğunu belirttim. Kadın ısrarla annesinin kart yüklemeye gittiğini söyledi. Ben de bekleyemeyeceğimi, arkadan gelen otobüse binmesini söylerken o arada annesi geldi ve ben de onları arabaya aldım. Daha sonra arabada 'Eşek gibi bekleyeceksin' ibaresi kullanmaya başladı. Bunu yapan bir kadın. Biz onları taşımak ve hizmet etmek için mücadele verirken bu şekilde bir ifade kullanması doğru değil. Lütfen empati kurun." 

'BEN BİR ANNEYİM, BUNLARI HAK ETMİYORUM'

Araçta ağza alınmayacak hakaretlere ve küfürlere maruz kaldığını iddia eden Elçin Güner, "Bu şekilde konuşmaya devam ederse araçtan indireceğimi söyledim. Ben bir anneyim, bunları hak etmiyorum. Araç hareket halindeyken kadın bana saldırdı. Arabada onca yolcu var ve onların can güvenliği var. Ben yolcularımın can güvenliğini mi sağlayayım yoksa dayak yemeye devam mı edeyim? Benim de can güvenliğim söz konusu. Şahıstan şikayetçi oldum" ifadelerini kullandı.

'BENİ DARP EDENİN BİR KADIN OLMASI ÇOK ÜZÜCÜ'

Bir kadın olarak aracına aldığı bütün kadın yolculara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığını aktaran Elçin Güner, "Çünkü ben bir kadınım. Gece aracıma binen kadın yolcuları durak harici indiriyorum. Neden? Başlarına kötü bir şey gelmesin diye. Bazen araçta alkollü yolcular oluyor. Onlarla birlikte inmesinler diye uyarıyorum, 'Bekleyin' diyorum. Alkollü yolcu indiği zaman 'Durakta bekler mi acaba?' diyerek gerekirse 3-5 dakika ben de bekliyorum. Ben bunları düşünürken beni darp edenin bir kadın olması çok üzücü" diye konuştu. 

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.