Belediye Başkanı Suriyelilere sahili yasakladı

Türkiye’de bulunan milyonlarca Suriyeli Mültecilerle ilgili Bursa'nın Mudanya İlçesi Belediye Başkanı gündeme damga vuracak bir karara imza attı.

Belediye Başkanı Suriyelilere sahili yasakladı
banner150

Karara göre Mudanya Belediyesine bağlı zabıta ekipleri Suriyelilerin sahil şeridinde dolaşmasına ve denize girmesine izin vermiyor. Gerekçe olarak ise ”Mudanya Halkının rahatsız olması” gösteriliyor ve kararın da Belediye Başkanı tarafından verildiği belirtiliyor.

BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ŞEHİT OLURKEN ONLAR SEFA SÜREMEZ

Mudanya’nın CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.Türkyılmaz açıklamasında; ”Bizim çocuklarımız şehit olurken, ekonomimiz kötüye giderken onların zevküsefa içinde yaşamaları ve insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz” dedi. Türkyılmaz, “Ya bize uyacaklar ya da ülkelerine geri dönecekler” ifadelerini kullandı. Türkyılmaz, uygulamaya dair sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Hiç kimsenin başkalarını rahatsız etme, özgürlüğünü engelleme hakkı yoktur. Bizim çocuklarımız şehit olurken, analarımız ağlarken, ekonomimiz kötüye giderken onların zevki sefa içinde yaşamaları ve bizim insanımızı rahatsız etmelerine tahammül edemeyiz. Sahillerimizde oluşan uygunsuz görüntülere Zabıta ekiplerimiz tarafından anında müdahale edilmektedir. Yetki alanımızda olmamasına rağmen vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetleri dikkate alarak sahilde çalışmalarımızı sürdürüyor ve ilgili birimleri göreve davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERTUĞRUL POLAT
ERTUĞRUL POLAT - 11 ay Önce

artik art niyet ararim ..bayrama ülkesine özğürce ğidip ğelen suriyeliler ülkemde kafalarina ğöre at oynatiyolar ve dün bahçelerinde 35 yil pkk yilani beslediler ve yilan esad la bir oldu bunlarda hain kaçtilar şimdi keyfe bakki ülkelerine kafalarina ğöre hareket ediyolar

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.