Bahçede otururken kafasına az kalsın göktaşı düşüyordu

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ailesiyle beraber bahçede otururken 2 metre uzaklarına göktaşı düştüğünü iddia eden Ali Naharcı, yapmış olduğu mıknatıs deneyleriyle taşın göktaşı olduğunu ispatladığını söyledi.

Bahçede otururken kafasına az kalsın göktaşı düşüyordu
banner150

İlçeye bağlı Kiremitli köyü Dervişli Mahallesi'nde akşam 18.30 sıralarında ailesiyle beraber evin bahçesinde oturan Ali Naharcı'nın bahçesine el büyüklüğünde ve yaklaşık 250 gram ağırlığında siyah renkli bir taş düştü.

Düşen taşın yanına giden Ali Naharcı o esnada sıcak olan taşı alarak incelemeye başladı. İnternetten yapmış olduğu araştırmada göktaşlarının ağır metaller içerdiğini ve bu sebeple mıknatıs tarafından çekildiğini öğrenen Naharcı, yapmış olduğu mıknatıs deneyleri ile kendisindeki taşın gerçekten göktaşı olduğuna kanaat getirdi.

Naharcı, "Eşim ve dayım ile beraber bahçede oturduk çay içiyorduk. Taş tam düşerken yerden yüksekte gözüme takıldı ve pat diye bir sesle hemen 2 metre uzağımıza düştü. Merak edip yanına gittim, el büyüklüğünde siyah bir taş gördüm. Almak istedim o esnada sıcaktı elime alamadım. Bir süre bekledikten sonra elime aldım. İnternetten inceleme yaptım. Göktaşlarını mıknatıs çekiyormuş. Bendeki bu taş da mıknatısa tepki veriyor. Bilim adamlarımız taşı incelesin eğer gerçekten göktaşı ise ben satmak istiyorum" dedi.

O esnada bahçede olan ve göktaşının düştüğüne tanıklık ettiğini dile getiren Mehmet Dayanıklı, korktuklarını belirterek, "Hepimiz burda oturuyorduk. Aniden bahçeye düştü gördük hepimiz. Ben o esnada korktum. Acaba bu taşı biri mi attı havadan mı geldi diye düşündüm" biçiminde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.