Kahramanmaraş'taki Başkonuş Yaylası'na gidip oradaki musluklardaki suyu kullanan vatandaşlar sudan zehirlenerek hastaneye gittiklerini söylüyorlar.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Avgasır Mahallesi'nde bulunan Başkonuş Yaylası Kahramanmaraşlıların ve başka şehirlerden gelen turistlerin uğradığı mekanlardan birisidir.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası yeni Başkanı Mustafa Narlı oldu Kahramanmaraş Ticaret Borsası yeni Başkanı Mustafa Narlı oldu

Başkonuş Yaylası'na giden vatandaşlar 15 gündür meydana gelen su zehirlenmesi vakalarından bıkmış durumdalar.

BAŞKONUŞTA Kİ SULAR ZEHİRLİ Mİ?

Kanal Maraş ihbar hattına gelen bilgiye göre, Başkonuş Yaylası'nda ortalama 15 gündür su zehirlenmesi vakaları zirveyi bulmuş durumda. Başkonuş'ta musluk sularını kullanan vatandaşlar zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor. 

WC'LERDE UYARI LEVHASI VAR ALANDAKİ ÇEŞMELERDE YOK!

Başkonuşa giden bir çok vatandaş zehirlendiklerini, çoluk, çoçuk, herkesin akşam üzeri hastaneye zor yetiştirdiklerini dile getirirken, bir vatandaşın yazdığı ihbarda, ''Eşim ve oğlumu hastaneye zor yetiştirdik. Kahramanmaraş'ın Başkonuş yaylasında eğer sularda bir tehlike sözkonusuysa yetkililerin ivedilikle çözüm bulması ve uyarıcı levhaların konulması gerekir'' dedi.

Meydana gelen zehirlenme vakalarına rağmen Başkonuş'ta herhangi bir uyarı bulunmamakta ve gelen vatandaşlar bu durumdan habersiz muslukları kullanarak zehirlendiklerini ve hastaneye zor yetiştiklerini dile getiriliyor.

'YAYLALARDA SULAR ZEHİRLİ AKIYORSA ŞEHRİN SULARIDA TEHLİKEDE DEMEKTİR'

Zehirlenme vakalarından yorgun düşmüş bir çok vatandaş, yazdıkları mesajlarda; "Başkonuş Yaylası ve Yavşan Yaylasının suları ,Kahramanmaraşımızın meşhur yayla suları olduğu ve berraklığı bir yana içilmesi ve soğukluğuyla meşhurdur. Eğer başkonuştaki doğal yeraltından çıkan sular içilemeyecek derecede bir su ve zehirlenme vakaları başgöstermişse Kahramanmaraş'ın tüm sularının incelenmesi ve tahlil edilmesi gerekir. '' uyarısında bulundular.

Vatandaşlar zehirlenme vakalarının sona ermesi için yetkilelere yardım çağrısında bulunarak ne gibi önlem alınması gerekiyorsa alınmasını istediler.