Ayçiçek yağı fiyatları yeniden gün aşırı zamlanmaya başladı. Artan dolar kuru ve maliyetler sonrası mutfağın baş ürünü ayçiçek yağı fiyatı baş döndürüyor. Yeni zamlı ayçiçek yağı fiyatları paylaşıldı.

Öğrenciler isyanda! KYK yurtlarına yüzde 80 zam Öğrenciler isyanda! KYK yurtlarına yüzde 80 zam

Açiçek yağı fiyatlarına zamlar bitmek bilmiyor. Temel gıda ürünlerinin ve mutfağın baş ürünü olan ayçiçek yağı fiyatı ile gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz yıl en çok zamlanan ürünlerden olan ayçiçek yağı fiyatları ile baş döndürüyor. Ayçiçek yağı fiyatları bu yılda peş peşe zamlara maruz kalıyor. Dün ortaya çıkan zamlı ayçiçek yağı fiyatları sonrası vatandaş bir kez daha duruma isyan etmişti. Güncel ayçiçek yağı fiyatları için vatandaş ne yapacağını şaşırmış vaziyette.

ZAMLI AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI PAYLAŞILDI
En fazla ayçiçek yağı ithal eden Türkiye’de artan dolar kuru ve maliyetler iç piyasada ayçiçek yağı fiyatlarının artışına neden oluyor. Dün paylaşılan zamlı ayçiçek yağı fiyatlarına bugün bir yenisi daha eklendi. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat sosyal medya hesabından ayçiçek yağı fiyatları için paylaşımda bulundu. Zamlı ayçiçek yağı fiyatı paylaşımı yapan Karabat, “AKP zamlarıyla halkımıza bedel ödetmeye devam ediyor. Halkımız sofrasına en ufak temel ihtiyacı olan sıvı yağı alamaz hale geldi.” dedi.

AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI MUTFAKLARI YAKTI
Özgür Karabat’ın paylaştığı videoda güncel ayçiçek yağı fiyatları mutfaktaki yangını gözler önüne serdi. Ayçiçek yağı fiyatı etiketlerinde; Yudum 5 lt ayçiçek yağı fiyatı 214,99 TL, Biryağ ayçiçek yağı fiyatı 209,99 TL, 5 lt mısır yağı fiyatı 229, 99 TL, Bizim 2 lt ayçiçek yağı fiyatı 96,95 TL, Yudum 2 lt ayçiçek yağı 96,95, Biryağ 2 lt ayçiçek yağı 84,95 TL, Biryağ 1 lt ayçiçek yağı 44,95 TL olduğu görüldü.