Kahramanmaraş depremi sonrası tedirginlik artarken, bir başka risk de hastanede yaşanıyor. Muhalif kimliğiyle tanınan Burak Yıldırım adlı siyaset bilimcisi ise Necip Fazıl Şehir Hastanesi ile ilgili bomba paylaşım yaptı.

Kandilli Rasathanesi Kahramanmaraş'ta 26 Temmuz Salı günü 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurmuştu. Rasathane, kısa bir süre sonra peş peşe artçı depremler meydana geldiğini belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda, Kahramanmaraş Jeoloji Mühendisleri Odası'ndan bir mühendis, tüm uyarılara rağmen 400 yataklı Necip Fazıl Hastanesi'nin fay hattı üzerine inşa edildiğini ve hastanenin bulunduğu arazinin bataklık bir alanda olduğunu söylemişti.

Hastanenin depreme dayanıksızlığı 4.4'lük sarsıntıda gözler önüne serildi. Necip Fazıl Hastanesi merkez binasının asma tavanından bir miktar parçalar yere düştü. Konferans salonundaki sandalyeler adeta paramparça olmuştu.

paramparca-olan-sandalye-tavan

Hastane, Karamanmaraş'ta beklenen depreme dayanmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Peki, vatandaşın canını emanet ettiği ve güvende olması gereken bir hastanenin inşaatı neden sağlam temeller üzerine inşa edilmiyor? O bölgedeki hastanenin yapımından kim kâr etti?

Muhalif kimliğiyle tanınan Burak Yıldırım adlı siyaset bilimci sosyal medya hesabından konuyla ilgili dikkat çeken bir tweet attı.

Atılan twette şu ifadeler yer aldı;

Kahramanmaraş’ta deprem sonra Şehir Hastanesi boşaltılmış. Neden? Çünkü; Uyarılara rağmen Hastaneyi fay hattı üzerine yapmışlar. Sonuç?
1.Sonuç: Toprak sahipleri zengin oldu.
2.Sonuç: Hastanenin fay hattı üzerinde olduğu belirlendi. Yıkılması bekleniyor.

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı'nın acı günü! Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı'nın acı günü!

Alın size VATANA İHANET!

Hastaneyi sadece fay hattı üzerine değil aynı zamanda bataklığın üzerine yapmışlar. Hastane çevresinde yapılan su çalışmaların çok derine inmeden su çıktığı ve toprağın bataklık olduğu söyleniyor.

burak-yildirim-tweet