Van’ın Özalp ilçesinde yaşayan Hekim Alkan, yolda bulduğu parayı sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. Arabasıyla giderken yolda gördüğü çantayı alan ve içinde bir telefonla birlikte yarım milyondan fazla para olduğunu fark eden Alkan, telefondan WhatsApp’a girerek paranın sahibi olduğunu anladığı kişiye mesaj attı ve parayı teslim etti.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Alkan, akşam saatlerinde ailesiyle birlikte ilçede alışveriş yaptıktan sonra ev doğru giderken, devlet hastanesi yanındaki yolda bir çanta olduğunu fark ettiğini belirterek, “Aracımı kenara çektim ve çantayı aldım. Çantayı hiç açmadım eve gittim. Çantayı açtığımda içinde 25 bin dolar, 9 bin 300 Türk Lirası ve sayamadığım kadar Suudi Arabistan parası vardı. Çok rahatsız oldum ve oğlumla birlikte çantadaki cep telefonundan paranın sahibine ulaşmak için girişimlerde bulunduk. Birkaç numaraya ulaştık ama dillerini anlamadığımız için anlaşamadık. En sonunda WhatsApp uygulaması üzerinden bir bayana mesaj yazdık. Çantanın bizde olduğunu ve Özalp Grant Otele gelmelerini söyledik. Otelde buluştuk. Çantayı ve paraları sahibi olan İranlı turiste teslim ettim. Üzerindeki huzursuzluk kalktı. Bu para bana haramdı” dedi.

1-290

TURİSTLER OTELE GELİP PARALARINI KAYBETTİKLERİNİ ANLATMIŞLAR

Otel işletmecisi Cahit Yağız ise pazar günü akşam saatlerinde 3 İranlı turistin otele gelerek paralarını kaybettiklerini anlattıklarını belirterek, “Benden istedikleri hesap numarasına İran’dan bir miktar para geldi. Bir saat sonra telefon geldi ve çok sevindiler. Çantalarının bulunduğunu ve otele gelip teslim edeceklerini söylediler. Hekim Alkan adlı şahıs gelip onlara çantaları ve paralarını verdi. İranlılar ülkelerine, Özalplı hemşehrimiz ise evine gitti” ifadelerini kullandı.

Pençe Kilit şehidi Yusuf Ataş'ın vasiyeti duygulandırdı Pençe Kilit şehidi Yusuf Ataş'ın vasiyeti duygulandırdı

3-832-165