CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP'li Meclis üyelerinin Kahramanmaraş'ta suya yüzde 50 indirim yapılması için önerge vereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, AK Partili Hayrettin Güngör'ün yönettiği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde 9 ayda suya gelen yüzde 100'ün zammı Meclis'te gündeme getirerek, fahiş zamlar sonrası eleştiride bulunmuştu.

Eleştiriler sonrasında Güngör'den cevap gelmesi ancak hareket gelmemesi üzerine Öztunç tekrardan açıklamada bulundu.

Öztunç açıklamasında CHP'li Meclis üyelerinin Kahramanmaraş'ta suya yüzde 50 indirim yapılması için önerge vereceğini açıklarken şunları söyledi:

"Değerli Kahramanmaraşlı hemşehrilerim.

Dün TBMM Genel kurulunda son 1 yılda Kahramanmaraş’ın su fiyatlarındaki yüzde 105’lik zammı ve Sayaç parası adı altında milletin soyulmasını dile getirmiştim. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan zavallı Hayrettin Güngör konuşmama çok alınmış. Bana cevap olarak bir twit atmış. Üslubu, terbiyesi, dili bir belediye başkanına yakışmayacak şekilde aklınca cevap vermiş. Kendi seviyesinin çukur olduğunu bir kez daha göstermiş. Şimdi sizlere soruyorum, Kahramanmaraş’ta suya zam yapıldı mı yapılmadı mı? Su fiyatı pahalı mı yoksa Hayretttin zavallısının dediği gibi ucuz mu ? Sayaç parası adı altında soygun yapıyor mu yapmıyor mu?

Kahramanmaraşlı hemşehrilerim ilk Meclis toplantısında bu defa bizim Meclis üyelerimiz suya yüzde 50 indirim yapılması İçin önerge verecek. Bakalım Ankara’da kabul oyu veren AKP’liler Kahramanmaraş’ta da kabul oyu verecek mi göreceğiz."

Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama Kahramanmaraş’ta teröre yönelik operasyon: 3 tutuklama

1-418