Akçakoca Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ile AKP'li eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici elektrik borcu yüzünden birbirine girdi.

AK Partili başkan'dan, kendisini eleştiren vatandaşa tehdit gibi sözler AK Partili başkan'dan, kendisini eleştiren vatandaşa tehdit gibi sözler

ÖncüHaber'de yer alan habere göre Akçakoca Belediyesi’nin SEPAŞ tarafından elektriklerinin kesilmesi, Düzce kamuoyunda geniş bir yankı bulmuştu. Borçları nedeniyle 3 gün elektrik verilemeyen Belediye hizmet binası ile ilgili, Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, durumdan Belediye’nin mevcut yönetimi sorumlu tutuldu.

"NASIL BİR BECERİKSİZLİK"
Cüneyt Yemenici yaptığı açıklamada, “Akçakoca Belediyesi’nin tüm tesislerinin elektriklerinin kesildiği, ana hizmet binasının jeneratörle çalıştığı bilgisi doğruysa, 3 senede mükemmel işleyen bir sistemi, para ödeyemez hale getirmek nasıl bir beceriksizliktir. Finansal ve kurumsal altyapısı adeta çökmüş durumdadır” dedi. 

"BUNLAR ESKİ BORÇ, BİZ ÖDÜYORUZ"
Cüneyt Yemenici ‘nin bu açıklamasına vakit kaybetmeden Akçakoca Belediye yönetimi cevap verdi. Akçakoca Belediyesi’nin elektrik borçlarının Cüneyt Yemenici ’den kaldığı ifade edilen açıklamada, “Sedaş’a 5,7 milyon civarında olan elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır” denildi.

"5 YIL BOYUNCA ÖDEMİŞ"
Yemenici ‘nin yaptığı açıklamanın, Cumhur İttifakı ve Akçakoca Belediyesi’ni yıpratmaya yönelik olduğu belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ‘nin 5 yıl boyunca yönettiği Akçakoca Belediyesi’nin sadece iller bankasından, elektrik tüketim vergisi ve zorunlu kesinti harici hiçbir elektrik faturasını ödememiştir. Bugün itibari ile Akçakoca Belediyesinin Sedaş’a olan 5,7 milyon civarında olan elektrik borcunun 3,4 milyonu Eski Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici döneminden kalma olup ödenmeyen elektrik borçları mevcut yönetim tarafından ödenmeye başlanmıştır. Eski Başkan Yemenici ‘nin Akçakoca Belediyesi’nin Finansal ve Kurumsal alt yapısının adeta çöktüğüne yönelik yapmış olduğu paylaşımlar Cumhur İttifakını ve Akçakoca Belediyesi’ni yıpratmaya yöneliktir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”