Afşin'de vatandaşlar Gönül Sofrası İftar Evi'ne akın etti!

Afşin'de çok sayıda vatandaş, ilk oruçlarını açmak için Afşin Belediyesinin 'Gönül Sofrası İftar Evi'ne akın etti.

Afşin'de vatandaşlar Gönül Sofrası İftar Evi'ne akın etti!

Afşin'de çok sayıda vatandaş, ilk oruçlarını açmak için Afşin Belediyesinin 'Gönül Sofrası İftar Evi'ne akın etti. Belediye Düğün Salonunda kurulan iftar evine  gelen vatandaşlar, akşam ezanının okunmasıyla ilk iftarı açmanın mutluluğunu yaşadı.

Afşin Belediyesi her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek dağıtma geleneğini devam ettiriyor. Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasında her gün bin kişilik yemek dağıtılacak. Ramazan ayı geldi, Afşin Belediyesinin devasa büyüklükteki tencerelerinde de yemekler kaynamaya başladı.

Hayırsever vatandaşlarında katkısı ile Afşin belediyesi aşevine getirilen malzemeler burada usta eller tarafından yemeğe dönüştürülüyor. Ayrıca iftar saatine saatler kala hazır hale getirilen yemekler, araçlarla mahallelerde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılıyor.

Ramazanın İlk İftarı Açıldı;

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, ilk iftarı Afşinli vatandaşlarla birlikte belediyenin iftar evinde yaptı. Dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere Suriye'deki savaştan kaçarak Afşin'e sığınan mülteciler ile yoğun iş temposu nedeniyle evlerindeki iftar programına yetişemeyen vatandaşları, İftar evinde ağırlayan Başkan Güven, önceki yıllarda olduğu gibi bu ramazanda da iftarları halkla birlikte yapmaya çalışacaklarını ifade ederek, ilk iftarı da vatandaşlarla yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Rabia Parkı’nda Ramazan Sokağı;

Rabia Parkı’nda, Afşin Belediyesi tarafından her yıl uygulanan Ramazan Sokağı bu yılda vatandaşlara hizmet ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla kurulan Ramazan Sofrası hakkında bilgi veren Başkan Güven, ” Rabia parkımız da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Afşinli vatandaşlarımızın güzel zaman geçirmeleri için hazırladığımız Ramazan Soframızı hemşerilerimizin hizmetine sunduk” dedi. Vatandaşların Rabia Parkı’nda nefes alabileceğini kaydeden Güven, “Rabia Parkı’na Ramazan ayında vatandaşlarımızın ilgisi çok yoğun oluyor. Ramazan ayı boyunca birçok etkinliğimiz olacak. Afşin’de her geçen gün sosyal imkânlar artıyor Bir dizi yatırımlar yine hayata geçti, bir kısmı da devam ediyor. Ben tüm hemşerilerimin Ramazan ayını kutluyorum, rabbime hamd ediyorum tekrar bizi Ramazan ayına kavuşturduğu için. İnşallah rahmetinden, mağfiretinden bizlere de nasip eder” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.