2021 yılının son günlerinde yani Aralık ayının 26'sında Adana'nın Sarıçam ilçesine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturan 52 yaşındaki Veysel A., anlaşmazlık yaşadığı 28 yıllık eşi Döndü A.’ya şiddet uygulamaya başladı.

Sürekli dayak yediğini öne süren kadın, 4 ay önce eşinden boşanma kararı aldı.

Boşanmayı kabul etmeyen Veysel A., eşine şiddet uygulamaya devam etti.

Bunun üzerine Döndü A. ise polis merkezine giderek, eşi hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttı.

KAYINBİRADERİNİ BIÇAKLADI

Kayınbabasının evine giden Veysel A., kayınbiraderi Fatih Y. ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Veysel A., Fatih Y.’yi bıçakla yaraladı.

YAKINLARI EVİRE ÇEVİRE DÖVDÜ

Daha sonra kaçmaya başlayan Veysel A., Fatih Y.’nin yakınları tarafından yakalanarak sokak ortasında taş ve sopalarla darbedildi.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Veysel A. kanlar içerisinde yere yığılırken, 4 zanlı şahsa vurmaya devam etti. Dayakçı kocaya linç girişiminin ise güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.

HASTANEYE KALDIRILAN DAYAKÇI KOCA TABURCU OLDU

Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesini yaptığı Veysel A. ile Fatih Y., ambulansla çevredeki hastanelere götürüldü.

Tedaviye alınan Veysel A.'nın, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kavgaya karışanlar ise polis merkezine götürüldü. Zanlılar serbest kaldı. Dayak yiyen koca ise hastanede tedavi edildikten sonra taburcu oldu.