Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, yol yapımı için kamulaştırılan evin yanına, istinat duvarı yapılması için 60 bin TL'ye ihaleye çıkarıp yaptırması şok etkisi yarattı.

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu ilçesinde İsa Divanlı Mahallesi'nin 16'ncı sokakta bulunan bazı evler yol yapımı için kamulaştırıldı. 

Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının kazanını ve demirlerini çalan 3 şüpheli tutuklandı Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının kazanını ve demirlerini çalan 3 şüpheli tutuklandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, kamulaştırılan ve yıkılacak olan bir evin kenarına 60 bin TL değerinde istinat duvarı yapıldığını vatandaşların söylemesi şaşkınlık yarattı.

Dulkadiroğlu ilçesinde İsa Divanlı Mahallesi'nin 16'ncı sokakta ikamet eden vatandaş evini kamulaştırılma adına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine 35 bin TL bedelle vermeyi taahhüt etti. Kamulaştırma bedelini kabul etmeyen ve yıkılacak evin yanına istinat duvarı yapımı için 60 bin liraya ihaleye çıkartarak istinat duvarı yaptırıldığı dolayısıyla bazı kesimlere avanta para kazandırıldığı iddiasında bulunuldu.