Türkiye'nin bir çok iline mevsimin ilk karı yağdı. Gece yarısı başlayan kar yağışı sabah saatlerinde kenti ve yüksek kesimleri beyaza bürüdü. Günü beyaz örtüyle karşılayan vatandaşlar mutluluk yaşarken, karın tadını en çok çocuklar çıkardı. Kaza ve yaşanabilecek olumsuz olayların önüne geçmek için ekipler gece saatlerinden itibaren çalışmalara başladı.

Tunceli'de karla mücadele sürüyor

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kar yağışı etkili oldu. Bu çerçevede İl Özel İdare ve karayolları ekipleri yolların kapanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Erzincan'ın yüksek rakımlı geçit noktalarında kar, tipi etkili oldu

Erzincan'ın yüksek kesimlerinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı zaman zaman ulaşımı etkiledi. Erzincan-Sivas kara yolu üzeri Sakaltutan ve 2190 rakımlı Kızıldağ Geçidi ile Erzincan - Gümüşhane kara yolu Ahmediye Geçidi'nde kar, tipi ve buzlanma nedeniyle ağır tonajlı araçlar ilerlemekte zorluk çekti.

Ekipler kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak ulaşımın aksamaması için çaba sarf etti. Sakaltutan ve Ahmediye Geçitlerinde de ağır tonajlı araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Trafik ekipleri sürücüleri dikkatli ve tedbirli olmaları hususunda uyardı. Öte yandan Erzincan merkeze de mevsimin ilk karı yağdı. Kar yerde tutmadı.

Erzincan kent merkezine mevsimin ilk karı düştü

Erzincan kent merkezinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, vatandaşların yüzünü güldürdü. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde hafif, yüksek kesimlerde ise bir süre yoğun şekilde etkisini gösterdi. Kent merkezi kısa sürede beyaza bürünürken, yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı.

Günü beyaz örtüyle karşılayan vatandaşlar, araçlarının üzerinde biriken karları temizleyerek yola koyuldu.

Kar yağışı şehirde kartpostallık manzaralar sundu. Bulutlu ve soğuk havanın ardından başlayan kar, aralıklarla şiddetini artırarak sürüyor.

Bayburt merkeze mevsimin ilk karı yağdı

Bayburt'ta kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı. Dün gece yarısı aralıklı devam eden kar yağışı sabah saatlerinde kenti beyaza bürüdü. Cadde ve sokakları beyaza bürüyen kar yağışı, yeşil alanları beyazın güzelliğiyle kapladı.

Restoranda kan donduran olay! Restoranda kan donduran olay!

İşe gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar, beyaz örtüyü görünce mutlu oldu. Kar yağışı, ilçeler ve bağlı köylerinde de etkili oldu. Karın keyfini okul bahçesinde kartopu oynayan çocuklar çıkardı.

Bayburt'ta belediye tarafından kışla rampasına yapılan kar ve buz eritme sistemi sayesinde araçların sorun yaşamadığı da görüldü.

Kar yağışı yüksek kesimlerde ise etkili oldu. Rakımı yüksek geçit noktalardaki güzergahlarda ilgili ekipler karla mücadele çalışmasına start verdi.

Düzce`de yüksek kesimler beyaza büründü

Düzce`de gece saatlerinde etkili olan kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü.

Düzce`de dün akşam saatlerinde hava sıcaklıklarının düşmesinin ardından yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Şehre 33 kilometre uzaklıkta, bin 450 metre rakımda bulunan Sinekli Yaylası beyaz gelinliğini giydi.

Bölgede yaşayan Düzce Safari Offroad Kulübü Başkanı Mehmet Albayrak, hava sıcaklığının gece eksi 12'lere kadar düştüğünü belirterek, "Bugün 20 Aralık 2022. Yeni yıla 10 gün kala mevsimin ikinci karı geldi. Şu anda hava eksilerde. Kar huzur veriyor. Bu ağaçların görüntüsü, köknar ağaçlarının görkemli duruşu muhteşem" dedi.

Turizm merkezi Uzungöl`e mevsimin ilk karı yağdı

Trabzon`un Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan turizm merkezi Uzungöl dün geceden bu yana hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte başlayan kar yağışı sonrası beyaza büründü.

Trabzon`a 99, Çaykara ilçe merkezine ise 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden ise bin 90 m yükseklikteki Uzungöl, kar yağışı ile birlikte beyaz gelinliğini giydi.

Hava sıcaklığının o derecenin altına düştüğü Uzungöl`de kar kalınlığı 5-10 cm arasında değişirken, Uzungöl, beyaz örtüsü ile birlikte doğa severleri beklemeye başladı.