Kışın gelmesiyle birlikte soba kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri artmaya başladı. Son olarak Adıyaman'da anne ve kızı hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş Hürriyetçi Eğitim Sendikası'ndan KMBB'ye ücretsiz toplu taşıma hizmeti başvurusu Kahramanmaraş Hürriyetçi Eğitim Sendikası'ndan KMBB'ye ücretsiz toplu taşıma hizmeti başvurusu

Olay, sabah saatlerinde merkeze bağlı Dağ Kuyucak köyünde meydana geldi. Bedensel ve zihinsel engelli Emine Akın, kızları Remziye, Zeliha Akın (50) ile torunu Ahmet İlhan'dan (32) haber alamayan yakınları eve geldi. Evde 4 kişiyi baygın halde bulanlar, durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbarla gelen ekiplerin kontrolünde Emine Akın ile kızı Remziye'nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Zehirlenen Zeliha Akın ile yaşamını yitiren Remziye Akın'ın oğlu Ahmet İlhan ile ilk müdahalelerinin ardından ambulansla tedavi için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan Zeliha Akın ve Ahmet İlhan'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

Emine Akın ve kızı Remziye Akın'ın cansız bedenleri ise olay yerinde yapılan inceleme sonrası otopsi için morga gönderildi.

(Kaynak: DHA)