YSK'nın seçim kararı

Sitemizin köşe yazarlarından Ramazan Yumşak bugünkü 'YSK'nın seçim kararı' yazısında "YSK nihayet İstanbul seçimleri konusunda bir karara varabildi. İşin bu kadar uzaması hayra alamet değildi" dedi.

YSK'nın seçim kararı
banner150

YSK nihayet İstanbul seçimleri konusunda bir karara varabildi. İşin bu kadar uzaması hayra alamet değildi. Bu nedenle herkes diken üstündeydi ve sonucu merakla bekliyordu. YSK kararını verdi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal etti. Bu karara halkımızın her zamanki doğal tepkisi oldu. Bir taraf büyük bir alkışla desteklerken, öbür taraf protesto etti. Halkın bu şekilde tepki vermesi bir ölçüde kabul edilir bir durum ancak bu karara kendisini aydın zanneden okuryazar takımı ve halkın üst tabakasından olduğunu iddia edenlerin halk ile aynı tepkiyi vermesi anlaşılmaz bir durum. Bu nasıl bir iştir ve hukuk kural ve kaideleri açıklanan gerekçeli karara göre yorumlanması gerekmiyor mu? Biz her zamanki gibi duygularımızla yorumluyoruz.

Ülke duygusal ve ülkenin başına da ne gelirse bu duygusallıktan gelecektir. Duygusallık onları çıkarlarına göre hareket etme mecburiyetinde bırakıyor. Duygularının değişimine göre de bu insanların kararları değişiyor. Bu nedenle ülkemde daha önceki alkışladığını yuhalayan ve daha önce yuhaladığını alkışlayan kitleler var. Bunlar da azımsanmayacak kadar çok.

>>>>>>>>YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN<<<<<<<<

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.