Yeni İstihdama 3 Ay Süre ile Ücret Desteği

Kanal Maraş ailesine yeni katılan Mali Müşavirlik bürosunda Muhasebe Şefi olarak görev yapan Ali Gök, SGK, Maliye, İstihdam, İşçi Hakları, İşveren Hakları, Vergi, Prim, Devlet Teşvikleri gibi konuları kaleme alarak, bugünden itibaren Kanal Maraş okuyucularıyla buluşacaktır. Kanal Maraş'tan Ali Gök'ün ilk yazısında Hükümetin istihdam seferberliğinde 3 aylık teşvik müjdesine değinerek 'Yeni İstihdama 3 Ay Süre ile Ücret Desteği' başlıklı yazı kaleme aldı.

Yeni İstihdama 3 Ay Süre ile Ücret Desteği
  • Destek; Bilişim ve İmalat sektöründe ilk 3 ay ücret, vergi ve SGK prim desteği 3. Ayın sonu da ise 15 ay ücret desteği hariç sadece vergi ve SGK Primleri devlet tarafından karşılanıyor.
  • Diğer sektörlerde ilk 3 ay ücret, vergi ve SGK prim desteği 3. Ayın sonu da ise 9 ay ücret desteği hariç olmak üzere vergi ve SGK Primleri devlet tarafından karşılanıyor.
  • Başvuru 01 Şubat 2019 ile 30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınanlar çalışanlar için geçerli olup, 3 ay ücret desteğinde faydalanan işletmeler işe aldıkları işçiyi 9 ay boyunca istihdam etmek zorunluğu getiriyor.
  • Destekten faydalanmak için işçinin İŞKUR’a kayıtlı olması ve son 3 ay içinde 10 günden fazla sigortalı olarak çalışmamış olması gerekmektedir.

YAZININ DEVAMI>>

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:15
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.