Your SEO optimized title page contents

Toplu taşıma otobüs işletmelerinde KDV oranı 1.50

Yazarımız Ali Gök, bugün ''Tolu taşıma otobüs işletmeleri KDV oranı 1.50'' başlığıyla yayımlanan yazısında, ''6 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayınlanan 7104 sayılı kanunun 12. maddesi ve Kdv Kanunun 38. Maddesi ile 'Hasılat Esaslı Vergilendirme' başlığı ile yeniden düzenlenmiştir'' dedi.

Toplu taşıma otobüs işletmelerinde KDV oranı 1.50

06/04/2018 tarihli resmi gazetede yayınlanan 7104 sayılı kanunun 12. maddesi ve Kdv Kanunun 38. Maddesi ile “HASILAT ESASLI VERGİLENDİRME” başlığı ile yeniden düzenlenmiştir.

Hasılat esaslı vergilendirme sistemine, Bakanlar kurulu tarafından belirlenen sektörler ve meslek grupları kapsamından yer almak kaydı ile mesleki kazancının serbest meslek kazanç defteri ve ticari kazancı işletme hesabına esasına göre tespit edilen mükelleflerden TERCİH EDENLERİN geçebileceği, sisteme kendi rızaları ile geçen mükelleflerin hasılat esaslı vergilendirme yönteminden en az iki yıl kalması zorunluluğu olduğu görülmektedir.

Bu bağlamda 07 ŞUBAT 2019 tarihinde yayınlanan 30679 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 718 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile “HASILAT ESASLI VERGİLENDİRME” yöntemini seçebilecek mükellefler ile uygulanacak vergi oranları açıklık kazanmıştır.

YAZININ TAMAMINI OKUYUN...

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 14:54
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.