Ramazan Yumşak yazdı: Nihayet! Devrim otomobilinden devrin otonobiline

Sitemizin köşe yazarı Ramazan Yumşak bugünkü yazısında, ''Nihayet! Devrim otomobilinden devrin otonobiline'' yazısını kaleme aldı.

Ramazan Yumşak yazdı: Nihayet! Devrim otomobilinden devrin otonobiline

Bir hayal hatta rüya idi, bizim için otomobil yapmak. Bu nedenledir ki bazıları hala inanamıyor ve başaracağımızı düşünmüyor. Nasıl düşünsün ki kimse rüyasında bile göremiyordu. Yıllardır yapılacağı söylendiği halde ortada bir icraat yoktu. Gerçeğini görene dek ben de yapılacak arabanın böyle mükemmel ve üst sınıf olacağını düşünemiyordum. Nasıl düşüneyim sıfırdan zirveye oynamak kolay mı?

Evet, hayaldir, rüyadır derken gerçek oldu. Yıllardır bahsedilen arabamız nihayet görücüye çıktı. Bu sene olacak, yok olmadı seneye derken bu günlere kısmetmiş. Zaten bazılarının inanamama nedeni yıllardır sadece sözünün edilmesi değil mi? Ama art niyetli ve istemeyenler ile siyasilere hiç güvenmeyenler gördüğü halde inanmıyor veya inanmak istemiyor. Kimi kabullenemiyor, kimi kıskanıyor kimi ise inanmıyor. Gözünü kin bürümüşlerden bir daha önce de paradan sıfır atılsın ‘taksimde anırırım’ diyordu ama anırmadı. O tecrübe olmuş ki, arabayı yapın eşek gibi anırırım diyen çıkmadı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.