Güvenç Efendi'ye diyorum ki: Başka kapıya, başka kapıya

Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi Kanal maraş köşe yazarı Mustafa Karaaslan bugünkü yazısında "Güvenç Efendi'ye diyorum ki: Başka kapıya, başka kapıya" diye yazdı.

Güvenç Efendi'ye diyorum ki: Başka kapıya, başka kapıya
banner150


GÜVENÇ Efendi, AK Parti’ye ve yol arkadaşlarına” zarar vermeyi sürdürüyor.
 

*
 

Ben yazdıkça, kimyası bozuluyor adamın…
 

Yazma, yeter diyorum kendime…
 

Serde, Tekke Mahallesinin ve bu şehrin çocuğu olmamdan kaynaklanan cesaret yok mu?
 

Ahh o deli cesaret…
 

İşte o deli yüreğime söz dinletemiyorum.
 

*
 

Güvenç Efendi…
 

Yazdığım “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” yazım üzerine…
 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü, oyunun içine çekmeye çalıştı.
 

Hem de yüzüne gözüne bulaştırarak…
 

Baktı ki tepkiler çığ gibi…
 

Sonra, “ben öyle demedim, şöyle demek istedim” dedi…
 

Bir nevi sözünü yemiş oldu.
 

*
 

Dün de “Tetikçi olduğumu ispat etmeyen şerefsizdir” yazım üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kızılcahamam da ki toplantısında sahnede konuşurken bile, onu dinlemeyip, içindeki AK Parti ve yol arkadaşlarına olan kinliğini kusmaya başladı.
 

Belki de kendisine yazdıranlar vardı?
 

Mahir Ünal’ı, Ahmet özdemir’i ve AK Parti’nin Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek hakkında suçlayıcı açıklamalar yaptı.
 

Sayıştay denetiminden geçmiş bir ihaleden bahsetti…
 

Sanki başka partinin bir milletvekili gibi.
 

Aklıma birden Güvenç Efendi'nin önceki açıklamalarındaki “Partisine, yol arkadaşlarına belden aşağı vuran şerefsizdir” sözü geldi.
 

*
 

Öyle diyordu Güvenç Efendi…
 

*
 

Şimdi bu sözü kabul etmiş mi oldu?
 

*
 

Ben onu bunu bilmem arkadaş:
 

Bu saatten sonra şerefsizliği kendine yakıştıran kişilerin sözlerine itibar etmem.
 

*
 

Hele hele…
 

Partisine, yol arkadaşlarına, kara çalanlara hiç itibar etmem.
 

*
 

Güvenç Efendiye diyorum ki:
 

Başka kapıya, başka kapıya…
 

“Belki bekleyenlerin vardır?”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul
Ertuğrul - 13 ay Önce

Ah ah güvenç kendi ayağına sıkıyor asılsız ithamlarla kimlerin dolduruşuna geliyor anlamadım Erkoç ve ekibi diye tahmin ediyorum gelecek seçimin zeminini hazırlıyorlar bu seçim kaybettik bari öbür seçime kazanalım diye uğraşıyorlar ne diyeyim Allah doğrunun yanında amaçları Mahir Ünal’ı devirip yerine güvençi geçirecekler.

MARAŞLI
MARAŞLI - 13 ay Önce

Herkes Onikişubat belediyesine odaklanmış durumda ya bir bakın örneğin sosyal hizmetler il müdürlüğü ne bağlı tüm kuruluşlarda son işe alimlara kimlerin çocukları . Sayayım mi genelde il müdürlüğünde kadrolu çalışanlarin çocukları bu kurumda ise alinmis. Bunun yanında şuan il müdürlüğü ne vekalet eden kişi tekirli tüm yakınlarını hemen hemen hepsini ise aldırmış. Soyisimlere bir bakın özellikle onur, demirdogen, yardımcı, Bağcı, kaplan , vs. Dışardaki k.marasli işsiz vatandaşın suçu babasının bu kurumda çalışmıyor olması mi ? Alın size yolsuzluk hadi araştırın bakalım .

Maraş4634
Maraş4634 - 13 ay Önce

Sayın Karaaslan yarası olan gocunur misali geçmişte aklandığını yazıyor sayın Vekilimiz siz sorun o zamanki savcılar fetöcümü idi acaba kendinin kefil olduğu emekli süper müdürde giderayak benim yerime biz fen biri biz kim acaba oğlu Kıbrıs’ta yurt sorumlusu değilse açıklama yapsınlar ayrıca süper müdürün yerine bakan şahsın ailesinden kaç kişi ihraç ve içerde kaç kişi yatıyor bunlar sayın vekilimizin kefil olduğu zatlar bizde neyin doğru neyin yanliş olduğu nu bilemez olduk Maraş’ta yaşanan bu meseleye reis el atar çözülür dileğimiz o partimiz zarar görüyor

EDE
EDE - 13 ay Önce

Kanal Maraş


Güvenç'ten Ak Parti'yi sarsacak açıklamalar!
Güvenç'ten Ak Parti'yi sarsacak açıklamalar!
Gündem 05 Ekim 2019 - 11:29
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, bugün Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Mustafa Karaaslan'ın yazdığı ''Tetikçi olduğumu ispat etmeyen şerefsizdir'' köşe yazısına istinaden kendi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

İşte Güvenç’in attığı o Twitler:1-Evet sen tetikçisin:çünkü4 senedir Ak partinin Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoglu,Habibe Öcal,Ugur Dilipak,Eski Büyükşehir Bşknı Fatih Mehmet Erkoç il Bşknı Ömer Bilal Debgici Kadın kolları Bşknı Ayşe Cesur

2-Haklarında agır yazılar yazıyorsun.Aynı partinin vekilleri Mahir Ünalla Ahmet Özdemir ve Belediye Bşknı Hanefi Mahçiçek hakkında güzellemeler yapıyorsun.

3- Bunun sebebi ne sen önce 12 Şubat Belediyesinden 5 yılda ne kadar para aldın onu açıkla

4- Yeni Maraşta bir yolsuzluk operasyonu yapıldı;sen yolsuzlugu araştıracagına bunu eski bykşehir bşknyla benim Mahir Ünalı yıpratmak için yaptırdıgımı ima ettin flaş.

5- Makale yazacagını beyan ettin ben de ispat etmessen dedim..bekliyoruz..O operasyonda 12 Şubat belediyesini Park Baçe Mdr ve su sporları merkezini işleten kişi vardı.

6- Bize saldırarak gündemi degiştirdiniz. Oysa tam gün Maraşta bir muhalefet partisinin il başkanı 12 Şubat Belediyesinin 15.5000.000 tl ye hizmet bina işi ikmal çevre düzeni.

7- İşini pazarlık usulüyle özge inşaata verdiklerini ve peşinde olduklarını yazmıştı..Görmedin..Gazeteci olarak araştırmadın..Aynı firmanın aynı binanı ikmal inşatını daha öncede.

7- alıp almadıgı o alımın usulünün ve miktarının ne oldugunu soramadın.Kim bu özge inşaat Mahir Ünalın Karargahı Ramada Otelin sahibi olan şirketmi diyemediniz.Bu şirketin ortakları kimler diyemedin.

8- Dahası var....

"PARTİSİNE, YOL ARKAŞINA BELDEN AŞAĞI VURAN ŞEREFSİZDİR"

Bu Twitları atan Celalettin Güvenç'in; "Partisine, yol arkadaşlarına belden aşağı vuranlar şerefsizdir" cümlesini kurduğu bilinirken bugün Twiterden yaptığı açıklama ile bir nevi kendi partisine ve yol arkadaşlarına belden aşağı vurmuş olduğu görüldü.

SAYIŞTAYDAN GEÇEN İHALEYİ GÜNDEME TAŞIDI

Celalettin Güvenç Onikişubat Belediyesinin bir ihalesi ile ilgili İyi Parti İl Başkanının yaptığı açıklamaya vurgu yaparak bu ihalenin nasıl verildiğini gazeteci kimliğiyle sormadın soruşturmadın diyerek Karaaslan'ı suçlaması karşısında Karaaslan şunları söyledi: "Sayıştay denetiminden geçmiş bir ihaleye benim bir kulp takmam mümkün değildir. İktidar Partisinin bir milletvekili olan ve aynı zamanda İçişleri Komisyon Başkanı gibi bir koltukta oturan Güvenç'in kendi Sayıştay denetimine güvenmiyorsa AK Parti'de bir saniye bile durmaması gerekir." dedi.

Güvenç'in açıklamalarına ayrıca köşesinde yer vereceğini söyleyen Karaaslan "benim yaram yokki gocunayım. Onikişubat Belediyesinden şahsıma bir kuruş para girmişse bunu Güvenç'in açıklaması gerekir. Kaldı ki Kanal Maraş olarak yaptığı hizmet karşılığında Onikişubat Belediyesinden ne alınmışsa onu da açıklayacağım. Kimsenin endişesi olmasın." diyen Karaaslan Sadrazam Koca Mehmet Ragıp Paşanın bir cümlesini Güvenç'in okumasını istirham ediyorum dedi: "Meyan-ı güft ü gûda bed-meniş îhâm eder kubhun, Şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler."

Güvenç'in açıklamalarına AK Parti Genel Merkezi tarafından konuşma yasağı getirildiği iddia edildi. Twitter hesabından "dahası da var" diye attığı son Twiti kaldırdığı görüldü.


Etiketler#Celalettin Güvenç #AK Parti #Celalettin Güvenç Twit
YORUM EKLE
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı
Geçenlerde emekli olanil müdürü giderken benden sonra bizden biri gelecek demiş BİZ dediği kim bu kurumun içinde bir örgüt mu var çünkü bu konuşmayı 7 veya 8 kişiye kendisine biat eden il müdür yardımcıları ve vekalet yapan çoğu müdür ve müdür yardimcilarina söylüyor. BİZ dediği kim feto mu pkk mi yoksa başka bir çete mi. Şua yerine gelen kişiyi kendisi getirdi ve bu kişinin eniştesi şuan cezaevinde öğretmenlerden sorumlu fetonun il imamı idi . Emekliye ayrılan MS isimli kişinin arkasında bu vekilin olduğu bilindiği için aklımda çok derin şüpheler oluştu bu bahsettiği BİZ in kimler olduğu hakkında .

Maraşlı
Maraşlı - 13 ay Önce

Dikkat ediyor musunuz tekkeli ne olduğunu söylemeden sadece yazı yazacam diye bir haber yaptı maddeler halinde . Hemen malum vekil ve diğeri peş peşe açıklama yaptı.belden aşağı vuran şerefsiz dedi ve Mahir Ünal a satastigi halde Mahir Ünal ve hmahcicek halen sessizliğini koruyor. Tahmin ediyorum ki malum vekille aynı parti mensubu oldukları için saygıdan susuyorlar onun yaptığı gibi belden aşağı vurmuyorlar . Malum vekil gözümde çok küçüldü konuşmaya devam ettikçe halkın yanında itibari kalmayacak artık. Elinde belgen varsa savcılığa gidersin ordan ugrasirsin bu şekilde tvit le mivit le yapmaya calistigin belli . Birde sanki kendiler çok dürüst mus gibi yolsuzluk eleştiriyor malum birlikte oldugun eski başkanın belediyeyi ne şekilde bıraktığı ortada. Ne haltlar yediği ortada . Bu memlekette sadece Onikişubat hizmet görüyor onuda önünü kesmeye çalışıyorsunuz .

46 Maraşlı
46 Maraşlı - 13 ay Önce

senı tanımam etmem ama sende bu olayların ustunu kapatıyorsun bunu anlıyorum

MARAŞLI
MARAŞLI - 13 ay Önce

Herkes Onikişubat belediyesine odaklanmış durumda ya bir bakın örneğin sosyal hizmetler il müdürlüğü ne bağlı tüm kuruluşlarda son işe alimlara kimlerin çocukları . Sayayım mi genelde il müdürlüğünde kadrolu çalışanlarin çocukları bu kurumda ise alinmis. Bunun yanında şuan il müdürlüğü ne vekalet eden kişi tekirli tüm yakınlarını hemen hemen hepsini ise aldırmış. Soyisimlere bir bakın özellikle onur, demirdogen, yardımcı, Bağcı, kaplan , vs. Dışardaki k.marasli işsiz vatandaşın suçu babasının bu kurumda çalışmıyor olması mi ? Alın size yolsuzluk hadi araştırın bakalım .

Yağmur
Yağmur - 13 ay Önce

Sayın Karaaslan, senin de bir bilgin, elinde bir belgen varsa yaz gitsin. Kimin neyi varsa ortaya dökülsün. Yoksa çamur at izi kalsın olur

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.