Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta ne yapacak?

Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi Kanal Maraş köşe yazarı Mustafa Karaaslan bugünkü yazısında "Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş'ta ne yapacak?" diye yazdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta ne yapacak?


CUMHURİYET Halk Partisi’nin cevval Onikişubat ilçe başkanı Ünal Ateş, bugün sabah sabah Whatsapp üzerinden bir mesaj attı.

Mesajda diyor ki:

“Bugün 9 Eylül, tam 96 yıl önce kuruldu Cumhuriyet Halk Partisi.

Cumhuriyet ilan edilmeden 50 gün önce…

Amerika'dan icazet alınarak, batı ülkelerinden onay alınarak, Arap sermayesinin desteği alınarak değil, savaş meydanlarında kuruldu Cumhuriyet Halk Partisi.

Sömürgecilere karşı, işgalcilere karşı, bu topraklarda gözü olan Emperyalist ülkelere karşı, kazanılan zaferin ardından bir ulusun makus talihini nasıl değiştirebileceğini tüm dünyaya gösterdiği günlerde kuruldu Cumhuriyet Halk Partisi.

Kurulduğu günden bugüne kadar bu halkın çıkarlarını savunmayı kendisine temel ilke edinmiş bir partidir Cumhuriyet Halk Partisi.

Çiftçinin, Köylü’ nün, işçinin, üretenin, memurun, esnafın, hakkını savunmak temel prensiptir.

Sizler, bugün birilerinin çıkıp Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeden ne yaptı ki dediğine bakmayın, aslında ne kadar çok şeyi yaptığını onlar da çok iyi biliyorlar ama maalesef insanlara yalan söylemeyi kendisine prensip haline getirmiş bir siyasi zihniyet sürekli olarak bir algı operasyonu içerisinde onu yürütmeye çalışmaktalar.

Şimdi o zihniyette olan insanlara şunu hatırlatmak istiyorum:

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Öncelikle esaret altında yaşamaktansa, ölmeyi tercih edenlerin verdiği mücadele ile bağımsızlık kazanılmasına vesile oldu.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Savaş sonrası iktisadi kalkınma için ekonomik hamleler yaptı. Tekstil sektörü için Sümerbank’ı kurdu. Metal Sanayi için Demir Çelik fabrikalarını kurdu. Tarımın gelişmesi için Kooperatif birlikleri kurdu. Şeker Sanayi için şeker fabrikalarını açtı. İş Bankası başta olmak üzere bankalar açtı.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Bundan 80 yıl önce yabancı ülkelere uçak sattığımız uçak fabrikasını kurdu.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Ülkenin dört bir yanını demiryolu ağları ile donattı. Bu ülkede en iyi eğitimi veren üniversiteler açtı. Bugün hala dünyada rol model olarak kullanılan köy enstitülerini açtı.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Kendi tüzel varlığını hiç düşünmeden demokrasi adına çok partili sistemi demokratik düzeni getirdi.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Savaştan sonra 15 yıl içerisinde tüm dış borcunu ödeyerek dünyadaki sayısız dış borcu olmayan bir kaç ülkeden birisi haline getirdi o dönem Türkiye Cumhuriyeti'ni.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

İnsanların kendi dinlerini en iyi şekilde öğrensinler, Allah ile kul arasındaki din bezirgânları ortadan kalksın diye Diyanet İşleri Başkanlığını kurdu.

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Doğru düzgün din adamı yetişsin diye İmam Hatip liselerini açtı. Bugün CHP'nin dikili bir ağacı yok diyenler CHP'nin kurduğu Sümerbank’ı sattılar, PTT’ yi sattılar, demir çelik fabrikalarını sattılar, şeker fabrikalarını sattılar, köy enstitülerini kapatıp bu ülkenin eğitimini berbat hale getirdiler.

Diyaneti ve ibadethaneleri bir siyasi görüşün merkezi haline getirip inanca yapılabilecek olan en büyük kötülüğü yaptılar. CHP'nin dikili bir ağacı yok diyenler bu ülkeyi dış borç batağına tekrar saplayıp, bağımsızlığımızı özgürlüğümüzü ipotek altına verdiler. Bize haksız iftiralar atanlar CHP iktidarı döneminde ki dış politikada onurlu vakur duruşumuzu yerle yeksan edip, bu ülkenin askerinin başına çuval geçirilmesine seyirci kaldılar. Bu şekilde onlarca daha vaka ve tespit sayabilirim. Maalesef özellikle son dönemde kurucu ayarlarından uzaklaşan ülkemizin her zamankinden daha çok CHP'ye ihtiyacı var.

Bağımsızlığımız için, özgürlüğümüz için…

Misakı Milli sınırlarımız da onurlu bir yaşam için…

Demokrasi için, ülkemizin insanlarının mutluluğu için…

Çocuklarımızın geleceği için…

İyi ki CHP var.

Nice 96 yıllara kuruluş yıldönümümüz kutlu olsun.

Ünal Ateş

CHP Onikişubat ilçe başkanı.”
 

*
 

Sevgili Başkana buradan 96 yılınız kutlu olsun derken, naçizane bir kaç soru sormak istiyorum…

Diyorum ki:

CHP olarak Kahramanmaraş’ta yıllardır bir kısır döngü içerisindesiniz…

İl Başkanınız halktan kopuk, basından uzak, seçimden seçime ortaya çıkıyor ancak öyle sesini duyabiliyoruz. Diğer ilçe başkanlarınızı inanın tanımıyoruz bile…

Bir sizin sesinizi duyuyoruz…

Bir Milletvekiliniz, Ali Öztunç’un…

İki çiçekle de yaz gelmeyeceğini bizden iyi bilirsiniz…
 

*
 

Demem o dur ki:

Sevgili Ateş’in…

Ne mi yaptı Cumhuriyet Halk Partisi…

Deyip, bir bir sıraladıklarına eyvallah…

Ancak…

Şunları da sormadan edemiyorum:

-Cumhuriyet Halk Partisi bu şehirde niye başarısız?

-Niye her seçimde hezimet yaşıyor?

-İl Başkanınız o koltuğu ne zaman bırakacak?

-Ne zaman bir heyecan fırtınası estireceksiniz?

-Partinizin geçmişiyle övünmekte haklı olabilirsiniz…

-Ama şunu unutmayınız…

-Gün bugün, saat, bu saat…

-Yarınlar için…

-Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta ne yapacak?

-Aynı kısır döngüde, geçmişi anarak devam mı edecek?

-Yoksa silkelenip, başarılı olmak için kendi içinizde bir değişeme gidecek misiniz?

İşte bütün mesele bu…


 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saim Engin Arkayın
Saim Engin Arkayın - 2 yıl Önce

Sayın Mustafa Karaaslan , CHP Kahramanmaraş’ta ne mi yapacak ? İstanbul’da Ankara’da Antalya’da Adana’da İzmir’de Kırşehir’de ne yaptıysa onu seçmen kendisi yapacak parti teşkilatı il başkanı değil ! Zira “ seçmen kendini seçer “
Anlatılanlara değil gördüklerine yaşadıklarına vicdanına göre yaşar !

yücel Gezer
yücel Gezer - 2 yıl Önce

Yalniz chp nin degil turk solunun cikmazi burada halkla içice olamamak araya bir mesafe koymak belki devletin kurucu partisi olarak bir parca kendini devletle özdeşleştirip birazda kendinidevletin sahibi görmek bu yalniz chp nin hastaligida degil su anda da güçü elimde bulunduranlar ayni uygulamadalar .son genel secimlerden sonra halka serzenisye bulunan arkadadlara Erbakan ornegini veriyordum 69 larda tek milleyvekille basldigi poliyik yolculuguna inatla hslkin icinde ve partililerinin mahalleletfe afamadama cslismadiyla partisini birinci parti yapti daha once solun kaleso olan varoslarfa varlik gosterdi hslka kendinizi anlatamiyorsaniz yine dizon hataniz diye anlstiyotdum

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.